×
×

در پی مشکلات اعزام گروه آوازی تهران به المپیک چین

 • کد نوشته: 812
 • موسیقی ایرانیان
 • شنبه, ۲۸ام فروردین ۱۳۸۹
 • ۰
 • میلاد عمرانلو خبر داد: مشکل مالی گروه «آوازی» برای شرکت در المپیک گروه‌های کُر در چین در حال حل شدن است. سرپرست گروه آوازی تهران امروز گفت: سرپرست دفتر موسیقی دقایقی پیش در تماسی اعلام کرد که در جلسه‌ای که صبح امروز با حمید شاه‌آبادی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شده ، […]

 • میلاد عمرانلو خبر داد: مشکل مالی گروه «آوازی» برای شرکت در المپیک گروه‌های کُر در چین در حال حل شدن است.

  سرپرست گروه آوازی تهران امروز گفت: سرپرست دفتر موسیقی دقایقی پیش در تماسی اعلام کرد که در جلسه‌ای که صبح امروز با حمید شاه‌آبادی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شده ، دستور پرداخت اولیه مبلغ موردنیاز گروه آوازی به انجمن موسیقی داده شده و تا چند روز آینده در اختیار ما قرار می‌گیرد تا برای سفر به چین اقدام کنیم.

  علی ترابی سرپرست دفتر موسیقی وزارت ارشاد نیز به ایسنا، گفت: تعداد روزهای حضور گروه آوازی در چین نسبت به سال گذشته کم نشده و طبق جدول برنامه‌ها هر تعداد روزی که این گروه نیاز داشته باشد در چین به اجرای برنامه بپردازد، تأمین بودجه خواهد شد.

  میلاد عمرانلو همچنین امروز از قرارگرفتن نام این گروه در سایت رسمی www.interkultur.com که مربوط به رقابت و فستیوال‌های بین‌المللی گروه‌های کر در جهان است، به عنوان ۵۰ گروه برتر کر جهان در شاخه فولکلوریک خبر داد.

  به گزارش ایسنا، هفته‌ی گذشته سرپرست گروه آوازی تهران به ایسنا گفته بود: یک هفته از پایان مهلت شرکت در مسابقات المپیک گروه‌های کُر جهان سپری شده و گروه ما به دلیل نداشتن کمک مالی نتوانسته است در این المپیک شرکت کند.

  او مطرح کرده بود:یک هفته پیش فرصت شرکت در مسابقات المپیک جهانی گروه‌های کر در چین به پایان رسید و ما با درخواستی که از مسوولان المپیک داشتیم و با توجه‌ به اعتبار گروه‌مان خواهش کردیم که اندکی بیشتر به ما فرصت دهند و مدارک خود را پست کرده‌ایم و همچنان چشم انتظار کمک وزارت ارشاد هستیم.

  سرپرست دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز همان روز به ایسنا گفته بود: سیاست دفتر موسیقی حمایت از گروه‌های جدی موسیقی است و حتما از گروه آوازی تهران حمایت خواهد شد.

  علی ترابی در پی اظهارات عمرانلوسرپرست گروه آوازی تهران پیرامون عدم حمایت مالی دفتر موسیقی و بازماندن از سفر المپیک،مطرح کرد: چند روز پیش با سرپرست گروه آوازی صحبت کردم و میلاد عمرانلو درباره‌ی گذشتن زمان شرکت در المپیک چین با من صحبت نکرد و من نمی‌دانستم که نگرانی بسیاری از این بابت وجود دارد.

  https://musiceiranian.ir/?p=812
     
  برچسب ها

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *