×
×

در جلسه‌ی سریر با وزیر ارشاد

 • کد نوشته: 751
 • موسیقی ایرانیان
 • چهارشنبه, ۲۵ام فروردین ۱۳۸۹
 • ۰
 • مدیرعامل خانه موسیقی درباره نشست وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اعضای هیأت مدیره‌ی خانه‌ی موسیقی که روز گذشته برگزار شد، گفت: مهم‌ترین موضوع مطرح شده در این جلسه‌ تاکید بر آغاز سریعتر فعالیت ارکستر ملی بود.

 • مدیرعامل خانه موسیقی درباره نشست وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اعضای هیأت مدیره‌ی خانه‌ی موسیقی که روز گذشته برگزار شد، گفت: مهم‌ترین موضوع مطرح شده در این جلسه‌ تاکید بر آغاز سریعتر فعالیت ارکستر ملی بود.

  محمد سریر بیان کرد: در این جلسه معاون هنری وزارت ارشاد ـ درباره‌ی فعالیت ارکستر ملی نکاتی را مطرح کردند که به صورت یقین و قطع از ارکستر ملی دعوت به کار خواهد شد.
  او ادامه داد: با این شرایط ارکستر ملی زیر چتر وزارت ارشاد خانه موسیقی تعطیل نمی‌شود و به لحاظ تعداد افراد گروه نیز قرار نیست که ارکستر کوچک شود.
  سریر با بیان اینکه قرار است آن‌طور که در این جلسه مطرح شد، ارکستر موسیقی ملی در چارچوب وزارت ارشاد فعالیت کند.
  او در پاسخ به سوال ایسنا در مورد حمایت خانه موسیقی از ارکستر ملی گفت: اگر فکر کنیم که فعالیت‌هایی که وزارت ارشاد برای ارکستر ملی در نظر گرفته است، کم است حتما حمایت می‌کنیم تا در چارچوب نگاه ما فعالیت‌های دیگری را نیز داشته باشد. چون در گذشته نیز فعالیت ارکستر ملی بسیار محدود بوده است، در شرایطی که این ارکستر می‌توانسته فعالیت‌های دیگری را نیز داشته باشد.
  مدیرعامل خانه‌ی موسیقی گفت: من فکر می‌کنم اگر این ارکستر در قید و بند کارِ دولتی نباشد و به عنوان یک نهاد مستقل در کنار وزارت ارشاد فعالیت کند، فعالیتی گسترده‌تر در داخل و خارج کشور می‌تواند داشته باشد و هویت فرهنگ ایرانی را به جهانیان معرفی کند؛ به علاوه در این شرایط خانه موسیقی، کانون آهنگسازان و … در بخش‌های نرم‌افزاری نیز می‌توانند از ارکستر ملی حمایت کنند.
  مدیرعامل خانه‌ی موسیقی افزود: در این نشست برنامه‌های خانه‌ی موسیقی در سال آینده و برنامه‌های بلندمدت‌توضیح داده شد و انتظارات جامعه موسیقی در حوزه‌های مختلف توسط اعضای هیأت‌مدیره بیان شد.
  محمد سریر بیان کرد: خانه موسیقی به عنوان یک نهاد مدنی مستقل، برنامه‌هایی را پیگیری می‌کند و روز گذشته با صحبت‌هایی که شد برنامه‌های خانه موسیقی اعلام شد تا وزارت ارشاد طبق برنامه‌هایی که دارد از برخی از برنامه‌های خانه موسیقی حمایت کند.
  او درباره موضوع مطرح‌شده پیرامون جلوگیری از حضور گروه‌های مبتذل در خارج از کشور و اعزام گروه‌های فاخر به کشورهای دیگر گفت: خانه موسیقی تاکنون نه گروهی را توصیه کرده و نه گروهی را اعزام کرده است؛ اما باید در این زمینه برنامه‌ریزی خاصی انجام شود تا کار فرهنگی انجام شود و شاید در یک دیدار دیگر با مسوولان وزارت ارشاد، برنامه‌ریزی مشترک در این زمینه داشته باشیم.

  https://musiceiranian.ir/?p=751
     
  برچسب ها

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *