×
×

در گفتگو با اسفندیار قره‌باغی مطرح شد

 • کد نوشته: 740
 • موسیقی ایرانیان
 • سه شنبه, ۲۴ام فروردین ۱۳۸۹
 • ۰
 • اسفندیار قره‌باغی(خواننده پیشکسوت اپرا) برگزاری کنسرت در داخل کشور را مشکل عنوان کرد و گفت: برگزاری کنسرت یکی از کارهای مشکل و هزینه‌بر است که سودی هم ندارد. وی در گفت‌وگو با ایلنا، گفت: شما درصورتی می‌توانید کنسرت برگزار کنید که اسپانسر داشته باشید، اما متاسفانه شرایطی که معمولا اسپانسرها تعیین می‌کنند بسیار غیرحرفه‌ای است […]

 • اسفندیار قره‌باغی(خواننده پیشکسوت اپرا) برگزاری کنسرت در داخل کشور را مشکل عنوان کرد و گفت: برگزاری کنسرت یکی از کارهای مشکل و هزینه‌بر است که سودی هم ندارد.
  وی در گفت‌وگو با ایلنا، گفت: شما درصورتی می‌توانید کنسرت برگزار کنید که اسپانسر داشته باشید، اما متاسفانه شرایطی که معمولا اسپانسرها تعیین می‌کنند بسیار غیرحرفه‌ای است و گروه‌های جدی موسیقی نمی‌توانند با آنها کار کنند. من هم در تهران و هم در تبریز امکان دسترسی به گروه‌های حرفه‌ای نوازنده و گروه کر را دارم، اما مهم شرایط برگزاری کنسرت است که آن هم بسیار مشکل است.
  قره‌باغی با انتقاد از نحوه برخورد با هنرمندان پیشکسوت موسیقی ادامه داد: متاسفانه در سالی که گذشت؛ دوستان بعداز ۲۰ سالی که من با صدا و سیما همکاری داشتم، به یاد من افتادند و در جشنواره استانی صدا و سیما از من تقدیر کردند. البته منظور من از توجه به هنرمند پیشکسوت این نیست که برای آنها مراسم تقدیر و تجلیل برگزار کنند، بلکه هدف آن است که آنها فراموش نشوند.
  این هنرمند برجسته موسیقی اظهار داشت: من در شرایط جنگ بیش از ۸۴۰ سرود در رادیو و تلویزیون اجرا کردم و دوره‌ای هم به عنوان مسئول موسیقی رادیو انجام وظیفه نمودم، اما انگار که تمام این موارد فراموش شده است.
  وی به یکی از قطعاتی که به آهنگسازی آن پرداخته اشاره کرد و گفت: این قطعه در دو قسمت فارسی و آذری تنظیم شده و برای منطقه آزاد تجاری ارس آهنگسازی شده و سه ارکستر مختلف آن‌را همراه با گروه کر اجرا کرده‌اند که پس از ضبط با همدیگر میکس شده‌اند.
  دکتر اسفندیار قره باغی، خواننده، آهنگساز، رهبر گروه کُر و معلم آواز در سال ۱۳۲۲ در تبریز متولد شده و سالها به عنوان سولیست باس اپرای تهران فعالیت می‌کرد. وی هم اکنون به شهر تبریز بازگشته و آموزشگاه موسیقی تخصصی با نام اسفندیار را دایر کرده است.

  https://musiceiranian.ir/?p=740
     
  برچسب ها

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *