×
×

نوشته پروفسور فریتس امنتس و ترجمه پویان آزاده

 • کد نوشته: 739
 • موسیقی ایرانیان
 • دوشنبه, ۲۳ام فروردین ۱۳۸۹
 • ۰
 • کتاب “متد آموزشی پیانوی اروپا” نوشته پروفسور فریتس امنتس و ترجمه پویان آزاده توسط نشر چشمه منتشر شد. به گزارش خبرنگار مهر، این کتاب که در ۱۹۴ صفحه منتشر شده شامل بخش های مختلفی است و در آن مراحل ابتدایی آموزش نوازندگی پیانو آموزش داده شده است. که در آن قطعات مختلفی نیز برای تمرین هنر جویان گنجانده شده است. […]

 • کتاب “متد آموزشی پیانوی اروپا” نوشته پروفسور فریتس امنتس و ترجمه پویان آزاده توسط نشر چشمه منتشر شد.

  به گزارش خبرنگار مهر، این کتاب که در ۱۹۴ صفحه منتشر شده شامل بخش های مختلفی است و در آن مراحل ابتدایی آموزش نوازندگی پیانو آموزش داده شده است. که در آن قطعات مختلفی نیز برای تمرین هنر جویان گنجانده شده است.

  مصطفی کمال پور تراب در مقدمه این اثر آورده است: این کتاب که روشنگر ابتکارات نویسنده در کاربرد جدیدترین روش های موثر آموزشی پیانو به نوآموزان و نوجوانان است، با ابتکارات نوین مولف، به ویژه انگشت گذاری های ساده و بدیع که”تاکنون در هیچ متدی دیده نشده” می تواند تسهیلات زیادی در کوتاه کردن زمان آموزش پیانو و تربیت گوش و ریتم موسیقایی نوآموزان فراهم نموده و با استفاده از آهنگ های ساده و زیبای کودکانه که در این کتاب به کار گرفته شده آن ها را آماده نواختن پیانو می کند.

  پویان آزاده نیز به عنوان مترجم کتاب در بخش دیگری از مقدمه این اثر نوشته است: این کتاب به عنوان متدی کارآمد هم اکنون در بسیاری از کشورهای جهان به ویژه در اروپا تدریس می شود. در این متد علاوه بر پرورش شنوایی از راه یادگیری گوشی قطعات، خلاقیت نوآموز توسط روش های منطقی بداهه نوازی گسترش می یابد و در این میان به تکمیل دانسته های تئوریک نیز مبادرت می شود.

  https://musiceiranian.ir/?p=739
     
  برچسب ها

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *