×
×

با پایان یافتن ضبط موسیقی تازه‌ ترین اپرای عروسکی «بهروز غریب‌پور» عنوان شد:

 • کد نوشته: 65704
 • موسیقی ایرانیان
 • یکشنبه, ۷ام دی ۱۳۹۳
 • ۱۲ دیدگاه
 • «محمد معتمدی» خواننده موسیقی ایرانی که پیش‌تر در دو اپرای عروسکی «مولوی» و «حافظ» با «بهروز غریب‌پور» همکاری کرده است، از پایان یافتن ضبط موسیقی «اپرای سعدی» خبر داد.
  +معتمدی: خواندن نقش سعدی برایم تنها یک اجرای صرفا” آوازی نبود

  با پایان یافتن ضبط موسیقی تازه‌ ترین اپرای عروسکی «بهروز غریب‌پور» عنوان شد:
 • اپرای سعدی

  اپرای سعدی

  موسیقی ایرانیان – صنم قلی زاده: «محمد معتمدی» خواننده موسیقی ایرانی که پیش‌تر در دو اپرای عروسکی «مولوی» و «حافظ» با «بهروز غریب‌پور» همکاری کرده است، از پایان یافتن ضبط موسیقی «اپرای سعدی» خبر داد.

  به گزارش خبرنگار «موسیقی ایرانیان»، ضبط موسیقی این اثر در طول ۳ ماه گذشته انجام گرفته و معتمدی در ۱ ماه اخیر بخش‌های مرتبط با سعدی را خوانده‌است. ضبط قطعات آوازی معتمدی روز گذشته به پایان رسید و موسیقی این اثر که تا دو هفته آینده میکس نهایی و تنظیم خود را پشت سر خواهد گذاشت، از ساخته‌های «امیر بهزاد» است.

  محمد معتمدی درباره شیوه آوازی اش در این اثر گفت: «خواندن نقش سعدی برایم تنها یک اجرای صرفا” آوازی نبود و سعی کرده‌ام که در هر اپیزود، بر مبنای حالات عرفانی سعدی آواز بخوانم و در واقع تلاش کرده‌ام تا اندیشه های سعدی را بازی کنم.»

  وی درباره اهمیت نقش سعدی در این اپرا خاطرنشان کرد: «علاقه‌مندم تا حرف دل سعدی را به بهترین نحو بیان کنم بنابراین حساسیت زیادی بر درستی لحن آوازم داشته ام و حتی پیشنهاد کردم تا همراهی آواز خود را با عروسک‌ها بررسی کنم. بنابراین قرار است تا قبل از اولین اجرا یعنی زمانی که نخستین تمرین‌های عروسکی اپرای سعدی آغاز شد، برای رسیدن به بیان بهتر در تمرین نهایی حاضر شوم و هم‌خوانی آواز را با نمایش عروسکی با همراهی بهروز غریب‌پور بررسی کنم و در صورت نیاز بخش هایی را بازخوانی کنم.»

  اپرای «سعدی» قرار است در جشنواره فجر امسال اجرا شده و پس از آن تا پایان سال به اکران عمومی درآید، در این اثر خوانندگانی از جمله «اسحاق انور» و «حسین علیشاپور» نیز حضور دارند.

  شایان ذکر است که اپرای «سعدی» به رخدادهای مهم زندگی سعدی می‌پردازد که آثار این شاعر سده هفتم هجری تحت تاثیر آن‌ها تالیف شده است.

  https://musiceiranian.ir/?p=65704
     

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *