×
×

پنجم مهر ماه سال جاری

 • کد نوشته: 60039
 • موسیقی ایرانیان
 • دوشنبه, ۲۴ام شهریور ۱۳۹۳
 • ۱ دیدگاه
 • کیهان کلهر، نوازندهٔ چیره دست کمانچه به همراه گروه همنوازان و حسین علیشاپور، آواز خوان، روز پنجم مهر ماه سال جاری مصادف با ۲۷ سپتامبر، در جوار مولانا در قونیه، کنسرتی را به مناسبت بزرگداشت او برگزار می‌کنند.
  +در کنسرت قونیه، حسین علیشاپور، ساخته‌های کیهان کلهر بر اشعاری از مولانا را در دستگاه نوا و آواز دشتی خواهد خواند

  پنجم مهر ماه سال جاری
 • کیهان کلهر و حسین علیشاپور

  کیهان کلهر و حسین علیشاپور

  موسیقی ایرانیان: کیهان کلهر، نوازندهٔ چیره دست کمانچه به همراه گروه همنوازان و حسین علیشاپور، آواز خوان، روز پنجم مهر ماه سال جاری مصادف با ۲۷ سپتامبر، در جوار مولانا در قونیه، کنسرتی را به مناسبت بزرگداشت او برگزار می‌کنند.

  به گزارش خبرنگار موسیقی ایرانیان، این کنسرت به مناسبت بزرگداشت جهانی مولانا جلال الدین محمد مولوی برگزار می‌شود و علیشاپور، ساخته‌های کیهان کلهر بر اشعاری از مولانا را در دستگاه نوا و آواز دشتی خواهد خواند.

  پیش از این نیز و در جریان تورهای اروپایی کیهان کلهر در سال ۲۰۱۱، علیشاپور در کنار کلهر کنسرت‌هایی را در انگلستان، فرانسه، مجارستان و بلژیک اجرا کرده‌اند، در آن کنسرت‌ها، علی بهرامی فرد به عنوان نوازندهٔ سنتور و مجید خلج، تنبک نواز نیز حضور داشتند، در کنسرت قونیه نیز، علاوه بر بهرامی فرد، هادی آذرپیرا نوازندهٔ تار، نوا سلیمانی نوازندهٔ عود و علی رضا ملا حسینی نوازندهٔ تنبک و دف، گروه همنوازان کلهر را تشکیل خواهند داد.

  کیهان کلهر نوازندهٔ گروه راه ابریشم، کنسرت‌های بسیاری را در اقصی نقاط جهان برگزار کرده و تاکنون سه مرتبه نیز نامزد جایزهٔ گرمی، معتبر‌ترین جایزهٔ موسیقی جهان شده است. شب، سکوت کویر با صدای محمدرضا شجریان، تنها نخواهم ماند با سنتورباس علی بهرامی فرد و شهر خاموش همراه با گروه بروکلین رایدر از آثار شاخص او هستند.

  حسین علیشاپور نیز از آوازخوانان فعال موسیقی ایرانی است که با بهره گیری از تعالیم استاد آواز مکتب اصفهان، به شیوه‌ای، متمایز از شیوهٔ رایج آواز می‌خواند؛ او نیز آثار بسیاری را اجرا کرده و چند آلبوم با صدای وی در بازار موسیقی عرضه شده است. علیشاپور از معدود آوازخوانان نسل حاضر است که فعالیت خود را بر حوزهٔ آواز متمرکز کرده است؛ اپراهای حافظ و مولانا و همکاری با مسعود شعاری، نوازندهٔ برجستهٔ سه تار از دیگر فعالیت‌های او هستند.

  https://musiceiranian.ir/?p=60039
     

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *