شهر پر از موسیقی می‌شود!

  • کد خبر : 57593
  • ۰۶ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۷:۰۳

دور جدید برپایی کنسرت‌ها همزمان با پایان رسیدن ماه مبارک رمضان و فرا رسیدن عید فطر در تهران و برخی از شهرستان‌ها برگزار خواهد شد و شب‌های مردادماه، شب‌های نسبتا پر رونقی برای دوستداران موسیقی محسوب خواهد شد.
+جرئیات کنسرت های پیش رو را در ادامه دنبال کنید

برنامه کنسرت ها

برنامه کنسرت ها

موسیقی ایرانیان – صنم قلی زاده: دور جدید برپایی کنسرت‌ها همزمان با پایان رسیدن ماه مبارک رمضان و فرا رسیدن عید فطر در تهران و برخی از شهرستان‌ها برگزار خواهد شد و شب‌های مردادماه، شب‌های نسبتا پر رونقی برای دوستداران موسیقی محسوب خواهد شد.

به گزارش خبرنگار موسیقی ایرانیان، این کنسرت‌ها در حالی برگزار خواهد شد که هنوز هم درهای سالن همایش‌های برج میلاد به روی خوانندگان موسیقی پاپ بسته است اما با این حال خبری از اجرای گروه‌های موسیقی ایرانی در این سالن نیست و فقط یک اجرا با ظرفیت محدود در سالن رودکی روی صحنه می‌رود و دیگری هم در تالار کشورمیزبان دوستداران موسیقی خواهد بود.

نکته جالب توجه دیگر تعداد کم کنسرت‌هایی است که در شهرستان‌ها برگزار می‌شود که احتمالا بی‌ارتباط با لغو پی در پی کنسرت‌ها در برخی شهر‌ها نیست و به نظر می‌رسد مدیران فرهنگی و بخصوص مسئولان دفتر موسیقی وزارت ارشاد باید تدابیر جدی در این زمینه بیندیشند تا کنسرت‌گذاران و گروه‌های موسیقی بتوانند برای همه مردم ایران اجرا داشته باشند.

***

مخاطبان موسیقی نواحی می‌توانند ۱۲ مردادماه شاهد اجرای گروه موسیقی «آرشاویر» ‌ باشند که قرار است، در تالار وحدت به روی صحنه بروند، این گروه به اجرای موسیقی کردی و لری همراه با حرکات آیینی می‌پردازد و حسین صفامنش خواننده گروه است.

***

رضا یزدانی، خواننده موسیقی پاپ-راک ایران، سوم شهریور ماه سال جاری در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی تهران به روی صحنه می‌رود.

این کنسرت در دو سانس به اجرا در خواهد آمد و قطعاتی از آخرین آلبوم منتشر شده‌ این خواننده، «ساعتا خوابن» و آثار گلچین شده دیگری از دیگر آلبوم‌های خاطره انگیز وی که «ساعت صفر» و «دیوونه» ازجمله آن قطعات خواهند بود که به روی صحنه می‌رود.

***

کنسرت «شهرام ناظری» استاد بنام موسیقی ایران اواسط مرداد ماه در شهر اردبیل به روی صحنه می‌رود.

شهرام ناظری که طی ماه‌های گذشته اجراهایی را در تهران و سایر شهرستان‌های کشور برگزار کرده، در تاریخ ۹ و ۱۰ مرداد ماه سال جاری در سالن «رضازاده» شهر اردبیل با اجرای گلچینی از آثار محبوب و پرطرفدار خود به روی صحنه می‌رود.

شایان ذکر است که این کنسرت به همراه گروه موسیقی «فردوسی» به سرپرستی «فرید الهامی» برگزار خواهد شد.

***

فرمان فتحعلیان که مدتی از صحنه اجرا دور بود، قرار است «کنسرت خاطره‌ها» ‌ را در سالن مجتمع نیکوکاری رعد به روی صحنه برد. این اجرا که از ۱۴ تا ۱۷ مردادماه برگزار می‌شود، فتحعلیان به اجرای قطعاتی از آلبوم‌هایی که تاکنون منتشر کرده است، می‌پردازد.

***

محمدرضا هدایتی، بازیگر سینما و تلویزیون هم قرار است، ۱۵ مردادماه در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی به روی صحنه رود، آخرین آلبومی که از او منتشر شد، «ماه می‌خنده» نام داشت.

***
«چرا رفتی» اثر تهمورس پورناظری و همایون شجریان ۱۶، ۱۷، ۱۸ و ۲۳ و ۲۴ مردادماه در سالن وزارت کشور اجرا خواهد شد.

همچنین تور کنسرت‌های همایون شجریان در شهرستان‌ها هم آغاز می‌شود که طی برنامه ریزی انجام شده، اجرای شهر کرمان در تاریخ ۲۷ و ۲۸ مرداد ماه آغازگر تور داخلی این کنسرت خواهد بود و پس از آن در تاریخ ۱۸، ۱۹ و ۲۰ شهریور این برنامه در کرمانشاه به روی صحنه خواهد رفت و ۲۲، ۲۳ و ۲۴ شهریورماه «چرا رفتی» می‌ه‌مان شهر شیراز خواهد شد. ۶، ۷ و ۸ مهرماه این کنسرت در ارومیه و ۱۹ و ۲۰ مهرماه هم در سنندج برگزار می‌شود، تاریخ دقیق اجرای این کنسرت در شهرهای اهواز، اصفهان، تبریز، اراک، رشت، سمنان، ارومیه، مازندران وگرگان به زودی اعلام خواهد شد.

***

کنسرت سیروان خسروی خواننده موسیقی پاپ ایران در شهر چالوس برگزار خواهد شد، این اجرا ۸ مرداد ماه طی دو سانس ۱۸: ۴۵ و ۲۱: ۴۵ در در سالن سینما جهان‌نمای شهر چالوس به روی صحنه می‌رود.

همچنین سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی ۱۶، ۱۷ و ۲۰ مردادماه میزبان هواداران سیروان خسروی است.

***
کنسرت آقای سماع با همراهی سماع‌گران قونیه ۱۹ و ۲۰ مردادماه در تالار رودکی برگزار خواهد شد.

پروژه موسیقایی آقای سماع تاکنون در شهرهای استانبول و دبی بر روی صحنه رفته و پاریس و شیراز مقصد بعدی آقای سماع است. امیرحسین حسنی‌نیا سال گذشته نیز با اجرای اپرای اینک شمس در تهران بر روی صحنه رفته بود.

***

۲۳ مردادماه علی لهراسبی در دو سانس ۱۸: ۳۰ و ۲۱: ۳۰ در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی به روی صحنه خواهد رفت. علاقه‌مندان برای حضور در این کنسرت باید بلیت ۳۰ تا ۱۰۰ هزارتومانی تهیه کنند.

***
سالن سوره حوزه هنری ۲۳ و ۲۴ مردادماه میزبان گروه موسیقی «سایه‌سار» خواهد بود که قرار است، موسیقی «روزهای خوب» را اجرا کند.
امیر رفعتی در این اجرا آواز می‌خواند و ثمین قربانی با او هم‌آوا خواهد شد. قیمت‌ بلیت اجرای این گروه موسیقی ایرانی هم ۲۵ تا ۴۰ هزارتومان خواهد بود.

***
بنیامین بهادری ۲۴ مرداد در دو سانس ۱۸: ۱۵ و ۲۱: ۳۰ در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی دیدار خواهد کرد.

***
گروه سون هم که معمولا اجرا‌هایش بسیار پرشور و حال از آب در می‌آید راهی کرانه‌های خلیج فارس شده است تا نهم مرداد ماه در حاشیه جشنواره تابستانه کیش به اجرای برنامه بپردازد. فرزاد فرزین هم دیگر خواننده‌ای است که در این شب‌ها در این جزیره زیبا روی صحنه خواهد رفت.

***

حمید عسکری، بیست و نهم مرداد در دو سئانس ۱۸ و ۱۵ دقیقه و ۲۱ و ۳۰ دقیقه در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی تهران روی صحنه می‌رود.

***

کنسرت گروه ترکیبی آیان به خوانندگی «هژیر مهرافروز» در مرکز همایش‌های برج میلاد شهر تهران برگزار می‌شود.

در این کنسرت که ۲۸ مرداد ماه سال جاری ساعت ۲۱: ۳۰ به روی صحنه خواهد رفت، قطعاتی از جمله «همراه»، «راهی به سوی خدا»، «خمیازه فریاد»، «مجنون و پریشان توام»، «مثلث»، «سوگ تبور» و «آیان» اجرا می‌شود، همچنین اشعار این قطعات نیز از فرشاد نادری‌نیا، فریدون مشیری، قیصر امین‌پور، هما می‌رافشار، ابوسعید ابوالخیر، مولانا و نیما باربد است که شاهد علیزاده نیز تنظیم قطعات را برعهده دارد.

در کنسرت «آیان»، مجید مظاهری (کمانچه)، حسین حسینی (نی)، شهریار نظری (دف)، فرهاد صفری (تنبک و سازهای کوبه‌ای)، شاهد علیزاده (پیانو و تار)، نوید رهبر (سینتی سایزر)، فرشاد رضایی (گیتار باس)، نیما رمضان (گیتار الکتریک)، بردیا امیری (درامز) به عنوان نوازنده حضور خواهند داشت، البته هژیر مهرافروز در این کنسرت علاوه بر سرپرستی گروه و خوانندگی، نوازندگی تار را نیز برعهده دارد.

***

احسان خواجه امیری خوانده بنام موسیقی پاپ ایران در تاریخ ۲۳ و ۲۴ مرداد ماه سال جاری در تالار چیچک شهر تبریز به اجرای برنامه می‌پردازد.

منبع: موسیقی ایرانیان Musiceiranian.ir
لینک کوتاه : https://musiceiranian.ir/?p=57593

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۲
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.