×
×

غریب‌پور خبر داد

 • کد نوشته: 560
 • موسیقی ایرانیان
 • یکشنبه, ۱۵ام فروردین ۱۳۸۹
 • ۰
 • اپرای عروسکی “مولوی” اواخر فروردین در شیراز اجرا می‌شود. همچنین مذاکراتی برای اجرای این اپرا در گرگان نیزانجام شده است. کارگردان اپرای عروسکی “مولوی” درباره اجرای این اثر در شهر شیراز به خبرنگار مهر گفت: به دعوت انجمن موسیقی اداره‌کل ارشاد استان فارس قرار شد اپرای عروسکی “مولوی” را از تاریخ ۲۵ تا ۲۸ فروردین‌ماه […]

 • اپرای عروسکی “مولوی” اواخر فروردین در شیراز اجرا می‌شود. همچنین مذاکراتی برای اجرای این اپرا در گرگان نیزانجام شده است.

  کارگردان اپرای عروسکی “مولوی” درباره اجرای این اثر در شهر شیراز به خبرنگار مهر گفت: به دعوت انجمن موسیقی اداره‌کل ارشاد استان فارس قرار شد اپرای عروسکی “مولوی” را از تاریخ ۲۵ تا ۲۸ فروردین‌ماه ۸۹ در مجموعه حافظ شیراز به صحنه ببریم.

  غریب‌پور درباره اجراهای اپرای “مولوی” در دیگر شهر‌های ایران گفت: مذاکراتی برای اجرای اپرای “مولوی” در شهر گرگان انجام شده ولی هنوز زمان دقیق  آن  مشخص نیست. همچنین مذاکراتی برای اجرای اپرای عروسکی “عاشورا” در شهر یزد نیز انجام شده که به زودی زمان  آن مشخص می‌شود.

  اپرای عروسکی “مولوی” جدیدترین اثر گروه تئاتر “آران” است که با کارگردانی بهروز غریب‌پور اسفندماه ۸۸ در تالار فردوسی بنیاد فرهنگی رودکی به صحنه رفت و مورد استقبال چشمگیر مخاطبان و علاقمندان به تئاتر قرار گرفت. البته طبق اعلام گروه قرار شد اپرای عروسکی “مولوی” تعداد محدودی اجرا نیز در سال  ۸۹ داشته باشد.

  غریب‌پور در تولید و اجرای اپرای “مولوی” از حضور هنرمندان برجسته‌ای چون همایون شجریان و بهزاد عبدی به عنوان خواننده و آهنگساز بهره برده است. محمد معتمدی، محمدرضا صادقی، علی خدایی، حسین علی‌شاپور و ملیحه مرادی خوانندگان دیگری هستند که در اپرای عروسکی “مولوی” حضور دارند. همچنین گروه قدر و گروه کر اوکراین نیز در ضبط بخش موسیقایی این اثر همکاری داشته‌اند.

  این در حالی است که در بخش بازی دهندگان عروسک‌ها نیز تیمی متشکل از علی ابوالخیریان، غزل اسکندرنژاد، افسانه زمانی، مونا کیانی‌فر، سمیه نادری، محسن ایمانخانی، سلما محسنی، مرجان احمدی، مرضیه سرمشقی، کاملیا نوحی، نسیم امیرخسرو، نسیم امیرخسرو، نگار میرفخرایی، فرزانه عاقلی،‌ اکرم اصغری و آرتمیز نیازی همکاری دارند. مریم اقبالی و علی پاکدست نیز طراحی عروسک‌های این اپرا را برعهده داشته اند.

  اپراهای عروسکی “رستم و سهراب”، “مکبث” و “عاشورا” دیگر آثار گروه تئاتر “آران” به سرپرستی غریب‌پور هستند که پیش از این در ایران و برخی کشورهای اروپایی همچون جمهوری چک و ایتالیا به صحنه رفتند و با استقبال منتقدان و علاقمندان به تئاتر قرار گرفتند.

  https://musiceiranian.ir/?p=560
     
  برچسب ها

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *