×
×

وقتی سازها کوک می‌شوند

 • کد نوشته: 4581
 • موسیقی ایرانیان
 • یکشنبه, ۱۶ام آبان ۱۳۸۹
 • ۱ دیدگاه
 • ایتخت در هفته پیش‌ رو تا اواخر آبان ماه میزبان کنسرت‌ها و گروه‌های مختلف موسیقی است، از تمدید کنسرت گروه «همنوازان حصار» با خوانندگی همایون شجریان تا کنسرت سیمین غانم و گروه‌های چون علی لهراسبی، فرشید اعرابی، ژیوار، فاصله، محسن یگانه، بنیامین، فرزاد فرزین و محمدرضا گلزار. به گزارش خبرنگار بخش موسیقی خبرگزاری دانشجویان ایران […]

 • ایتخت در هفته پیش‌ رو تا اواخر آبان ماه میزبان کنسرت‌ها و گروه‌های مختلف موسیقی است، از تمدید کنسرت گروه «همنوازان حصار» با خوانندگی همایون شجریان تا کنسرت سیمین غانم و گروه‌های چون علی لهراسبی، فرشید اعرابی، ژیوار، فاصله، محسن یگانه، بنیامین، فرزاد فرزین و محمدرضا گلزار.

  به گزارش خبرنگار بخش موسیقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،کنسرت موسیقی «سیمین غانم» ویژه بانوان برای یک روز و در تاریخ ۱۷ آبان ماه تمدید شده است.

  سیمین غانم خواننده قطعه به یادماندنی «گل‌گلدون من» در روزهای ۵، ۶ و ۷ آبان در تالار وحدت برنامه اجرا کرده بود و مسئولان بنیاد خیریه «فیروزنیا» تصمیم گرفتند که با اخذ مجوز، یک روز دیگر این کنسرت را تمدید کنند.

  کنسرت روز ۱۷ آبان ماه جاری نیز مانند سه کنسرت گذشته‌ آبان ماه، در ساعت ۱۵ آغاز می‌شود و بهای بلیت آن ۱۵، ۲۰ و ۲۵ هزار تومان است.

  و اما کنسرت همایون شجریان و گروه «همنوازان حصار» برای تاریخ‌های ۱۸ و ۱۹ آبان ماه تمدید شد.همایون در شب‌های ۱۲، ۱۳ و ۱۴ آبان هم در تالار وحدت به روی صحنه رفته بود.

  در این کنسرت‌، علی قمصری ـ آهنگساز و سرپرست گروه ـ ،سهراب پورناظری با کمانچه و تنبور، علی اصغر عربشاهی با تار وسه‌تار، سامان صمیمی با کمانچه، نگارخارکن با کمانچه، مصباح قمصری با کمانچه باس و سازهای کوبه‌ای، نوشین پاسدار با عود، حسین رضایی نیا با دف و دایره، همایون نصیری با دمام و سازهای ضربی و آیین مشکاتیان با تمبک، همایون شجریان را همراهی می‌کنند.

  و کنسرت محمدرضا گلزار باگروه «ریزار» در مرکز همایش‌های برج میلاد در دو روز ۱۷ و ۱۸ آبان ماه برگزار خواهد شد. مازیار فلاحی و روزبه نعمت‌اللهی در این برنامه آواز می‌خوانند.

  بهای بلیت این کنسرت ۳۰، ۳۵، ۴۵، ۵۰و ۶۰ هزار تومان است. محمدرضا گلزار سرپرست گروه «ریزار» است و در آن نوازندگی هم می‌کند.

  اما فرشید اعرابی نیز در تالار اریکه ایرانیان در روز ۲۰ آبان در دو سانس کنسرت «راک» برپا می‌کند.او که در این کنسرت خواننده و نوازنده گیتار است، در ساعت‌های ۱۹ و ۲۱:۳۰ این کنسرت را اجرا می‌کند.بهای بلیت این کنسرت ۲۰، ۳۰، ۴۰ و ۵۰ هزار تومان است.

  کنسرت سیروان خسروی نیز در مرکز همایشهای برج میلاد برگزار می‌شود،این کنسرت برای روزهای ۲۹ و ۳۰ آبان ماه است و در دو سانس ۱۷:۳۰ و ۲۱:۳۰ اجرا می‌شود.

  بهای بلیت این کنسرت ۲۰، ۲۵، ۳۰، ۴۰، ۴۵و ۵۰ هزار تومان اعلام شده است.

  بنا بر این گزارش، کنسرت کوبه‌ای گروه «رادها» نیز در مجتمع نیکوکاری رعد برگزار می‌شود و موسیقی آنها در سه روز ۱۹، ۲۰ و ۲۱ آبان ماه به روی صحنه می‌رود.

  این کنسرت در ساعت ۱۹ آغاز می‌شود و بهای بلیت آن ۱۵ و ۲۰ هزار تومان است.

  این اجرا روایتی از مرتضی یگانه راد و مجید یگانه راد است و راوی آن استاد غلامعلی پورعطایی خواهد بود.

  کنسرت گروه «ژیوار» (ویژه بانوان) در تالار وحدت طبق روال دیگر کنسرت‌های بانوان در ساعت ۱۵ به روی صحنه می‌رود. گروه ژیوار یک گروه سنتی ایرانی و کردی است و در روز ۲۰ آبان ماه در تالار وحدت برنامه اجرا خواهند کرد.

  بهای بلیت این کنسرت ۱۰، ۱۲ و ۱۵ هزار تومان خواهد بود و در آن ژیوارشیخ الاسلامی آواز می‌خواند.

  کنسرت گروه «فاصله» نیز در تالار «حرکت» (ایوان شمس) در روزهای ۲۰و ۲۱ آبان ماه روی صحنه می‌رود. این کنسرت در روز ۵ شنبه در سانس ساعت ۲۱ و روز جمعه در دو سانس ۱۸ و ۲۱ برگزار خواهد شد.

  بهای بلیت این کنسرت ۱۵ و ۲۰ هزار تومان است.

  کنسرت «باکویی آلماز» ویژه بانوان نیز در دو روز متوالی ۱۸ و ۱۹ آبان به روی صحنه می‌رود.

  این کنسرت ساعت ۱۵ در تالار وحدت اجرا می‌شود و بهای بلیت آن ۱۵، ۲۰ و ۲۵ هزار تومان اعلام شده است.

  کنسرت پاپ آریا نیز در تالار اریکه ایرانیان در روز ۲۱ آبان ماه برگزار می‌شود. این کنسرت هم در دو سانس ۱۸:۳۰ و ۲۱:۳۰ است و بهای بلیت آن ۱۵، ۲۵، ۳۵، ۴۵ و ۵۰ هزار تومان است.

  کنسرت گیتار «فلامینکو» و کنسرتو گیتار و پیانو هم در تالار فارابی دانشگاه هنر در دو روز ۲۷ و ۲۸ آبان ماه برگزار خواهد شد.این کنسرت در ساعت ۲۰ برگزار می‌شود و بهای بلیت آن ۱۵ هزار تومان است.

  بنیامین هم در روزهای ۱ و ۲۰ آبان در دو سانس ۱۸ و ۲۱:۳۰ در مرکز همایش‌های برج میلاد به روی صحنه می‌رود.

  کنسرت موسیقی دونوازی تار و دف نیز در تالار حرکت (ایوان شمس) در روزهای ۱۷ و ۱۸ آبان ماه برگزار خواهد شد. این کنسرت در ساعت ۲۰:۳۰ به سرپرستی کوهزاد رعنایی اجرا می‌شود و بهای بلیت آن ۱۵ و ۲۰ هزار تومان است.

  اما ارکستر سمفونیک تهران به رهبری نادر مرتضی‌پور نیز در روزهای ۲۰ و ۲۱ آبان ماه در تالار وحدت اجرای برنامه دارد.

  ارکستر سمفونیک تهران قطعات محمد رسول الله ( موریس ژار)، بومی وار ـ شرکو ( ثمین باغچه بان)، بیژن و منیژه شماره ۲۲ شادی دختران ایرانی (حسین دهلوی)، نغمه خراسانی ( ارسلان کامکار) و سمفونی شماره ۵ دو مینور (لودویک وان بتهوون) را اجرا خواهد کرد.

  علی لهراسبی و محسن یگانه نیز در سالن‌های ورزشی فجر پردیس بومهن و تالار شهیدان‌نژاد فلاح «کرج» به روی صحنه می‌روند.

  https://musiceiranian.ir/?p=4581
     
  برچسب ها

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *