×
×

تعطیلی ارکستر ملی غیر قابل قبول است

 • کد نوشته: 454
 • موسیقی ایرانیان
 • جمعه, ۶ام فروردین ۱۳۸۹
 • ۰
 • ارکسترملی نماینده بخشهایی از هنر ملی در داخل ایران و معرف هویت فرهنگ موسیقایی ایران است و ادامه روند تعطیلی این ارکستر در سال آینده غیرقابل قبول است. مدیرعامل خانه موسیقی ضمن بیان این مطلب در گفتگوی نوروزی با خبرنگار مهر، تعطیلی ارکستر ملی در سال گذشته را ضایعه ای جبران ناپذیرعنوان کرد و گفت: به […]

 • ارکسترملی نماینده بخشهایی از هنر ملی در داخل ایران و معرف هویت فرهنگ موسیقایی ایران است و ادامه روند تعطیلی این ارکستر در سال آینده غیرقابل قبول است.

  مدیرعامل خانه موسیقی ضمن بیان این مطلب در گفتگوی نوروزی با خبرنگار مهر، تعطیلی ارکستر ملی در سال گذشته را ضایعه ای جبران ناپذیرعنوان کرد و گفت: به دنبال تعطیلی این ارکستر اعضای هیئت مدیره خانه موسیقی ملاقاتهای بسیاری با آقای فخرالدینی داشتیم و به نتایج مطلوبی هم رسیده ایم اما مسئولان وزارت ارشاد به دلیل تغییر مدیریت در معاونت هنری هنوز فرصتی برای بررسی این موضوع پیدا نکرده اند.

  محمد سریر در خصوص وضعیت هنر موسیقی در سال گذشته گفت: وضعیت هنر موسیقی در مقایسه با سالهای گذشته خوب نبود و تنوع در اجرای کنسرتهای متعدد دیده نمی شد و متاسفانه این هنر در سال گذشته به سکون و رکود رسید و این سکون به نفع اهالی موسیقی نبود. به اعتقاد من مسئولان فرهنگی بعد از گذشت سالها هنوز به یک باور قوی نسبت به تاثیر اجتماعی و تربیتی هنر موسیقی و مسائلی که باعث رشد اندیشه در جوانان می شود نرسیده اند و در این میان به طور قطع هنر موسیقی پایه این تربیت و شکوفایی است.

  سریر در ادامه افزود : متاسفانه در ایران اجرای کنسرتهای متعدد فقط از جنبه تفریح و تفنن نگاه می شود. من منکر این بعد قضیه نمی شوم اما وظیفه بزرگ هنر موسیقی تشویق به اندیشه ورزی است.

  مدیرعامل خانه موسیقی در پایان به مراسم نوروز اشاره کرد و گفت : نوروز زیباترین ایام برای تازه شدن است و قصد دارم این ایام را در تهران به سر ببرم زیرا تهران در این روزها آفتاب تابان و آسمان آبی دارد و به خوبی می توان از خلوتی پایتخت استفاده کرد اما باعث تاسف است که ۷۰ درصد از باغهای اطراف تهران به دلیل سلطه تفکر مادی و البته ساختمان سازی از بین رفته اما با این اوصاف باز هم می توان از تهران لذت برد.

  محمد سریر در پایان در پاسخ به این سئوال که دوست دارد چه هدیه ای را برای شادباش سال نو عیدی دهد گفت: علاقه ای به کادو گرفتن ندارم و بیشتر دوست دارم عیدی بدهم تا عیدی بگیرم به همین دلیل به فراخور سلیقه برای هر عزیزی هدیه ای تهیه می کنم.

  https://musiceiranian.ir/?p=454
     
  برچسب ها

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *