×
×

گروه کُـر شباهنگ «نغمه‌های عاشورایی» را اجرا می‌کند

 • کد نوشته: 437060
 • حمیده موسوی
 • چهارشنبه, ۹ام شهریور ۱۴۰۱
 • ۰
 • به نقل از روابط عمومی حوزه هنری استان تهران، «نغمه‌های عاشورایی» عنوان ویژه‌ برنامه عاشورایی گروه کُــر شباهنگ (فرهنگیان) است که به همت حوزه هنری استان تهران در ایام منتهی به اربعین حسینی(ع) در سالن مهر حوزه هنری اجرا می‌شود.

  گروه کُـر شباهنگ «نغمه‌های عاشورایی» را اجرا می‌کند
 • گروه کُـر شباهنگ «نغمه‌های عاشورایی» را با صدای سعید فتاحی و سرپرستی محمود درویشی در حوزه هنری اجرا می‌کند.

  به نقل از روابط عمومی حوزه هنری استان تهران، «نغمه‌های عاشورایی» عنوان ویژه‌ برنامه عاشورایی گروه کُــر شباهنگ (فرهنگیان) است که به همت حوزه هنری استان تهران در ایام منتهی به اربعین حسینی(ع) در سالن مهر حوزه هنری اجرا می‌شود.

  گروه کُر شباهنگ در این اجرا قطعاتی با عنوان‌ به تو از دور سلام، نبودی بابا، بوسه بر ماه، شب مهتاب، صد پاره، علقمه، نی‌نوا و دولت عشق را به سرپرستی محمود درویشی و صدای سعید فتاحی روی صحنه می‌برد.

  این اجرا در روزهای ۱۱ و ۱۲ شهریور و از ساعت ۱۹ در سالن سوره حوزه هنری اجرا می‌شود.

  محمود درویشی سرپرست گروه کُـرشباهنگ درباره ویژه‌برنامه‌ «نغمه‌های عاشورایی» گفت: سبک جدیدی در این اجرا به مخاطب ارائه خواهد شد. تاکنون کسی به مداحی و متن آن به‌عنوان آواز دسته‌جمعی و تنظیم نوحه در قالب آواز کُــرال نپرداخته بود که در این اتفاق جدید به آن پرداخته شده است.

  وی در تشریح ویژگی‌های اجرایی که در سالن سوره حوزه هنری به صحنه می‌رود، گفت: تعدادی از اشعاری که در قالب مداحی شنیده شده است را توسط گروه کُـر شباهنگ به آواز چندصدایی و کُــر تبدیل کرده‌ایم و اجرا خواهیم کرد؛ این نکته مهم‌ترین تفاوت اجرایی کار خواهد بود.

  تنظم آواز چند صدایی «نغمه‌های عاشورایی» گروه کُـرشباهنگ توسط محمود درویشی با همکاری فاطمه قیصرپناه انجام شده است و سعید فتاحی خوانندگی اجرا را برعهده دارد و ۳۰ هنرمند در این اجرا هم‌آوازی خواهند داشت.

  شایان ذکر است که حضور در ویژه‌ برنامه «نغمه‌های عاشورایی» حوزه هنری برای عموم آزاد است.

  منبع: موسیقی ایرانیان
  https://musiceiranian.ir/?p=437060
     

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *