×
×

جشنواره‌ای برای رقابت آواهای جنوب ایران

 • کد نوشته: 434460
 • موسیقی ایرانیان
 • دوشنبه, ۲۷ام دی ۱۴۰۰
 • ۰
 • محسن شریفیان موزیسین و نوازنده نی انبان ایرانی از برگزاری اولین دوره جوایز لیانیک در زمستان ۱۴۰۰ و رونمایی از نخستین ساز الکترونیک موسیقی نواحی خبر داد.
  جشنواره‌ای برای رقابت آواهای جنوب ایران
 • محسن شریفیان موزیسین و نوازنده نی انبان ایرانی در ۳۰ دی ماه سال گذشته برای نخستین بار از نی انبان الکترونیک ایرانی با نام «لیانیک» که حاصل پژوهش و همکاریاش با یک تیم مهندسی بود، رونمایی کرد و اکنون بر آن شده است تا پس از گذشت یک سال از راه اندازی خط تولید این ساز و با توجه به استقبال علاقمندان به نواها و آواهای جنوبی از لیانیک (نی انبان الکترونیک) به منظور ارتقای کیفی نحوه نوازندگی با این ساز و ترغیب هنرمندان و هنرجویان برای اشتراک تجربیات و پرورش استعدادها و توانایی هایشان، اولین رویداد «جوایز لیانیک» را برگزار کند.

  این پژوهشگر موسیقایی، نوآوری و ایده پردازی در آهنگسازی، اجرا، تلفیق و حفظ موسیقی بومی را از دستاوردهای این رویداد هنری بر شمرد. جوایز لیانیک بصورت نقدی و برای ۴ اثر برگزیده در نظر گرفته شده است. علاقمندان برای شرکت در این رقابت، مهلت دارند آثار خود بصورت یک ویدیوی یک دقیقه ای را از ۳۰ ام دی ماه تا ۱۰ بهمن ماه با صفحه اینستاگرام لیانیک به اشتراک بگذارند.

  آثار ارسالی توسط هیئت داوران متشکل از محسن حیدریه، قاسم احمدی زاده(خارگی)، اصغر جاشویی، ایمان سیاه پوشان و بابک شهرکی و در بخش جوان توسط ساناز یوسفی، لیانا شریفیان، مجتبی شکوهی، رسول نصیری و بردیا بهرام نژاد داوری و سپس با توجه به رأی بازدیدکنندگان انتخاب خواهند شد.

  محسن شریفیان؛ دبیر این جشنواره از لیانیک به عنوان اولین ساز الکترونیک موسیقی نواحی ایران یاد می‌کند که با توجه به تحولات جهان معاصر و پیشرفت‌های دنیای دیجیتال جدید می‌تواند آغازگر راهی نو در حوزه موسیقی و عرضه آن به مخاطبان باشد.

  منبع: تسنیم
  https://musiceiranian.ir/?p=434460
     
  برچسب ها محسن شریفیان

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *