×
×

با اجرای کمانچۀ المیرا مردانه
ردیف ابوالحسن صبا منتشر شد

 • کد نوشته: 428192
 • حمیده موسوی
 • دوشنبه, ۱۶ام فروردین ۱۴۰۰
 • ۰
 • ردیف ابوالحسن صبا (دوره‌ی اول ویولن) با اجرای کمانچۀ المیرا مردانه و همراهی تمبک حمیدرضا برزویی از سوی مؤسسه فرهنگی هنری ماهور منتشر شد.
  ردیف ابوالحسن صبا منتشر شد
 • ردیف ابوالحسن صبا منتشر شد

  ردیف ابوالحسن صبا (دوره‌ی اول ویولن) با اجرای کمانچۀ المیرا مردانه و همراهی تمبک حمیدرضا برزویی از سوی مؤسسه فرهنگی هنری ماهور منتشر شد.

  به گزارش «موسیقی ایرانیان»، درباره‌ی این اثر به قلم المیرا مردانه می‌خوانیم: «مروری کوتاه بر تاریخچه‌ی دو ساز ویلن و کمانچه در ایران، آمیختگی و امتزاج این دو ساز را چه در مقوله ی کارگان و نظام آموزشی و چه در مقوله‌ی نوازندگی بر ما نمایان می کند.

  این امر تا بدانجاست که اساتید و نوازندگان ساز کمانچه علاوه بر حوزه‌ی تخصصی ساز کمانچه، از معبر کارگان هایی که در ایران برای ساز ویلن طراحی و ارائه شده و نیز آثار صوتی به جا مانده، عبور کرده و بر اجرا و درک بهتر آنها نیز اهتمام می ورزند. پیش‌تر نمونه‌ی صوتی ردیف ابوالحسن صبا با اجرای ویلن  رحمت‌الله بدیعی به ثبت و ضبط رسیده است.

  اما از آنجایی که آشنایی با این مجموعه و اجرای آن برای نوازندگان ساز کمانچه لطفی کم نظیر دارد، در این اثر دوره ی اول ردیف صبا برای ویلن با ساز کمانچه ثبت و ضبط شده است.

  شایان ذکر است که آلبوم ردیف ابوالحسن صبا با اجرای المیرا مردانه و حمیدرضا بروزیی، توسط نشر ماهور راهی بازار موسیقی شده و علاقمندان می توانند این اثر را از مراکز معتبر فروش نسخه های فیزیکی و یا وبسایت های دانلود به صورت قانونی تهیه نمایند.

  منبع: موسیقی ایرانیان
  https://musiceiranian.ir/?p=428192
     

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *