×
×

نقاشی ۹ میلیارد تومانی را در سطل آشغال انداختند!

 • کد نوشته: 415200
 • خبرنگار موسیقی ایرانیان
 • شنبه, ۲۲ام آذر ۱۳۹۹
 • ۰
 • نقاشی ۹ میلیارد تومانی را در سطل آشغال انداختند!

 • ایسنا نوشت: پلیس آلمان، تابلو نقاشی ارزشمندی را که یک بازرگان در فرودگاه دوسلدورف جا گذاشته بود، در یک سطل زباله پیدا کرد.

  به گزارش دویچه وله، اواخر ماه نوامبر، یک بازرگان آلمانی، تابلو نقاشی سورئال ارزشمندی از ایو تانگی، نقاش فرانسوی را به طور اتفاقی در فرودگاه دوسلدورف جا گذاشته بود و حالا پلیس آلمان با کشف آن در یک سطل زباله نزدیک فرودگاه، این اثر هنری را از نابودی حتمی نجات داده است.

  این تابلو نقاشی که ارزش آن ۲۸۰ هزار یورو (نزدیک به ۹ میلیارد تومان) برآورد می‌شود، در یک جعبه مستطیلی مقوایی قرار داده شده بود. بازرگان آلمانی که اطلاعاتی از هویتش مشخص نیست، پس از رسیدن به مقصد، متوجه نبودن تابلو نقاشی شده بود. او با ارسال چندین ایمیل به پلیس دوسلدورف، خواستار جست و جو برای تابلو نقاشی با ابعاد ۶۰ در ۴۰ سانتی‌متر شد اما در جست و جوهای اولیه، اثری از تابلو پیدا نشد.

  با پیگیری‌های بیشتر و ادامه جست و جوها، این اثر در نهایت در سطل زباله‌های کاغذی قابل بازیافت کشف شد.

  پلیس آلمان که روز چهارشنبه این تابلو نقاشی را به صاحب اصلی‌اش تحویل داده، کشف این اثر هنری را یکی از بهترین داستان‌های سال جاری عنوان کرده است.

  ایو تانگی، متولد سال ۱۹۰۰ از نقاشان فرانسوی آثار انتزاعی و مناظر سورئال بود. از جمله هنرمندان معاصر این نقاش به سالوادور دالی می‌توان اشاره کرد.

  منبع: ایسنا
  https://musiceiranian.ir/?p=415200
     

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *