×
×

با عنوان «حکایات»
برنامه ویژه رادیو عمان برای استاد محمدرضا شجریان

 • کد نوشته: 413240
 • موسیقی ایرانیان
 • شنبه, ۸ام آذر ۱۳۹۹
 • ۰
 • برنامه ویژه رادیو عمان با عنوان «حکایات» به موسیقی ایرانی و تجلیل از استاد آواز ایران محمدرضا شجریان اختصاص یافت.

  برنامه ویژه رادیو عمان برای استاد محمدرضا شجریان
 • رادیو عمان در برنامه ویژه ای با عنوان «حکایات»، ضمن تجلیل از استاد محمدرضا شجریان به بررسی موسیقی و هنر ایرانی و تاثیر آن در کشورهای مختلف جهان بویژه کشورهای همسایه پرداخت.

  به گزارش رایزنی فرهنگی کشورمان در عمان ،در این برنامه که بیش از ۳۰ دقیقه و به صورت زنده پخش شد، «علی منتظری» دانش آموخته زبان و ادبیات عرب و استاد مرکز آموزش زبان فارسی در مسقط، به بیان تاریخی از سیر تحول موسیقی ایرانی و شعر و ادبیات فارسی پرداخت.

  وی در این برنامه همچنین ضمن تشریح تاریخچه‌ای از زندگی مرحوم شجریان، درباره ویژگی های موسیقی این خواننده سرشناس و بهره گیری ایشان از ظرفیت اشعار شعرای نامی ایرانی در گسترش فرهنگ و ادبیات فارسی و صلح و دوستی در جهان برای مخاطبان بیان کرد.

  در بخشی از برنامه حکایات رادیو عمان که مصادف با وقت اذان عصر بود، این برنامه نوای ربنای مرحوم شجریان را به جای اذان پخش کرد و مجری درباره قرائت قرآن و دعای ربنای وی با مهمان برنامه گفتگو کرد.

  «علی منتظری» استاد مرکز آموزش زبان فارسی در مسقط در این برنامه همچنین به بیان گزارشی از برگزاری دوره های آموزش زبان فارسی در کشور عمان پرداخت و با اشاره به ترجمه اشعار فارسی به زبان عربی و بالعکس، بر ضرورت تلاش نهادهای فرهنگی در کشورمان و کشورهای عربی برای افزایش تبادلات فرهنگی میان ملت های ایران و عرب تاکید کرد.

  در طول این برنامه همچنین آهنگ های مختلف آن هنرمند به عنوان زیر صدای گفتگو پخش شد.

  این برنامه علاوه بر پخش در رادیو، به صورت توییت و ضبط شده نیز بر روی اینترنت قرار گرفته است.

  منبع: برنا
  https://musiceiranian.ir/?p=413240
     

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *