×
×

با همراهی گروه موسیقی مینیاتور
آلبوم موسیقی «یاغی» منتشر می شود

 • کد نوشته: 400189
 • حمیده موسوی
 • یکشنبه, ۲۳ام شهریور ۱۳۹۹
 • ۰
 • آلبوم موسیقی«یاغی» به خوانندگی ابراهیم کهندل خواننده موسیقی قشقایی و همکاری گروه موسیقی «مینیاتور» با تنظیم «فردین رستمی» به زودی منتشر می‌شود.

  آلبوم موسیقی «یاغی» منتشر می شود
 • آلبوم موسیقی یاغی منتشر می شود

  آلبوم موسیقی«یاغی» به خوانندگی ابراهیم کهندل خواننده موسیقی قشقایی و همکاری گروه موسیقی «مینیاتور» با تنظیم «فردین رستمی» به زودی منتشر می‌شود.

  به گزارش «موسیقی ایرانیان»،  آلبوم موسیقی«یاغی» به خوانندگی ابراهیم کهندل خواننده موسیقی قشقایی و همکاری گروه موسیقی «مینیاتور» با تنظیم «فردین رستمی» به زودی منتشر می‌شود.

  آلبوم موسیقی قشقایی «یاغی» شامل ۸ ترک است که از اسفند ۱۳۹۸ تا شهریور ۱۳۹۹ ضبط شده است.

  بازآفرینی و تنظیم قطعات این آلبوم توسط فردین رستمی انجام شده است و در تولید این پروژه، جمعی از نوازندگان سرشناس موسیقی ایران نیز هنرنمایی کرده‌اند.

  ابراهیم کهندل‌پور که علاوه بر خوانندگی، نوازنده سه‌تار قشقایی آلبوم موسیقی «یاغی» است، درباره این آلبوم می گوید: آلبوم موسیقی قشقایی «یاغی» شامل قطعاتی «یاغی»،«اله قلیخان»،«هلی همایونی» و… است که با اشعار میرزا ماذون قشقایی و ارسلان میرزایی منتشر می‌شود، در این پروژه موسیقیایی نوازندگان گروه موسیقی «مینیاتور» چون پدرام فریوسفی، نیلوفر محبی، میثم مروستی، آتنا اشتیاقی، هادی اسماعیلی و امیرارسلان دستان همکاری دارند.

  ابراهیم کهندل‌پور، خواننده قشقایی و نوازنده سه‌تار قشقایی متولد ۱۳۴۶ در ایل قشقایی است. او آواز های قشقایی را در محضر بزرگانی چون هلاکوخان جانی‌پور، محمدحسن و ابوالحسن‌خان کهندل پور فراگرفت، همچنین ضمن یادگیری آواز به فراگیری سه‌تار نزد هلاکوخان جانی‌پور پرداخت، شیوه نوازندگی ابراهیم کهندل‌پور بر پایه سبک «صمصام» استوار شده است . وی تا کنون آلبوم‌های «لیله» و «سلام» را منتشر کرده و کنسرت‌های متعددی را در داخل و خارج از ایران اجرا کرده است.

  منبع: سایت خبری و تحلیلی موسیقی ایرانیان Musiceiranian.ir
  https://musiceiranian.ir/?p=400189
     

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *