×
×

خاطره رضا کیانیان از مهمانان هالیوودی که به ایران آمدند

 • کد نوشته: 381959
 • خبرنگار موسیقی ایرانیان
 • شنبه, ۳ام خرداد ۱۳۹۹
 • ۰
 • خاطره رضا کیانیان از مهمانان هالیوودی که به ایران آمدند

 • همزمان با هفته جهانی موزه، میزگرد «نقش سینما در موزه‌ها» با حضور سید احمد محیط طباطبایی، محمدرضا اصلانی، رضا کیانیان و شادمهر راستین برگزار و به صورت زنده از طریق اینستاگرام رسمی موزه سینمای ایران پخش شد.

  به گزارش خبرآنلاین، به نقل از روابط عمومی موزه سینما،  رضا کیانیان بازیگر سینمای ایران که در میزگرد نقش سینما در موزه‌ها حضور داشت، گفت: نکته ای که بارها درباره آن با تهیه کننده‌ها صحبت کردم اینکه فیلم‌ها را در روستاها نمایش دهند کاری که در دهه های ۳۰ و ۴۰ انجام می‌شده است. امروز دانشجویان زیادی در حوزه سینما و نمایش فارغ‌التحصیل شدند و بیکار هستند، وزارتخانه‌ها با بودجه تبلیغاتی که در اختیار دارند می‌تواند یک پروژکتور بخرند و به کمک این دانشجویان فیلم‌ها را در شهرهای دورافتاده و روستاها نمایش دهند.

   وی با بیان اینکه کودکان را باید با موزه‌ها آشنا کنیم، ادامه داد: کارشناسانی از موزه‌ها با یک پروژکتور به مهدکودک‌ها و یا مدارس ابتدایی بروند و آنها را با موزه و مفاهیم مرتبط با آن آشنا کنند. خوب است تا کارشناسان موزه اشیاء موزه‌ای را به شکل قصه برای کودکان روایت کنند تا در ذهن آنها نقش ببندد و برای پدر و مادرهایشان تعریف کنند.

  بازیگر فیلم «باغ فردوس ساعت پنج عصر» با اشاره به اهمیت موزه سینما گفت: یادم می‌آید از هالیوود مهمانانی به ایران آمده بودند و از موزه سینمای ایران بازدید کردند و زمانی که متوجه جوایز بین‌المللی سینمای ایران و تجهیزات فیلمبرداری شدند که در موزه نگهداری می‌شود، تصورشان نسبت به سینمای ایران عوض شد تا آنجا که وقتی سینماگران و بازیگران ایرانی به کشورشان سفر کردند آنها را با بازیگران خودشان هم عرض می‌دیدند و ما این امر را مدیون موزه سینمای ایران هستیم.

  کیانیان بیان داشت: موزه برای ما مانند شناسنامه است زیرا گذشته را به حال و حال را به آینده می‌سپارد.  یکی از وظایف مهم موزه سینمای ایران این است که شناسنامه را زنده نگه دارد و به آن زندگی ببخشد. سال‌هاست در جهان موزه‌ها از حالت نگهداری اشیا خارج و زنده شده‌اند.

  وی با بیان اینکه سینما همواره خود را به روز می‌کند به همین دلیل بهترین رسانه است، افزود: موزه هم باید به همین شکل پیشگام باشد و نشانه‌ای باشد تا ما را به سمت آینده ببرد. در ماه‌های گذشته فیلم‌های زیادی درباره کرونا دیدیم و این سوال پیش می‌آید که مگر این بیماری قبلا وجود داشته که این فیلم‌ها  درباره‌اش ساخته شده و پاسخ این است که سینما پیشگو است.

  بازیگر «روبان قرمز» تاکید کرد: باید موزه‌ها را زنده نگه داریم و رفتن به موزه‌ها را تبدیل به یکی از ضرورت‌های زندگی روزمره کنیم.

  https://musiceiranian.ir/?p=381959
     

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *