×
×

یادداشت امیر اثنی عشری به احترام زنده یاد ابوالحسن خوشرو

 • کد نوشته: 352681
 • حمیده موسوی
 • دوشنبه, ۱۲ام اسفند ۱۳۹۸
 • ۰
 • امیر اثنی عشری، آواز خوان شناخته شده موسیقی ایرانی یادداشت خود را برای ابراز تسلیت و در پی درگذشت استاد ابوالحسن خوشرو منتشر کرد.

  یادداشت امیر اثنی عشری به احترام زنده یاد ابوالحسن خوشرو
 • یادداشت اثنی عشری به یاد زنده یاد خوشرو

  امیر اثنی عشری، آواز خوان شناخته شده موسیقی ایرانی یادداشت خود را برای ابراز تسلیت و در پی درگذشت استاد ابوالحسن خوشرو منتشر کرد.

  به گزارش سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، امیر اثنی عشری، دکترای زبان و ادبیات فارسی و خواننده و مدرس آواز ایرانی در معیت با «موسیقی ایرانیان» و به یاد پیشکسوت فقید ابوالحسن خوشرو یادداشتی را ارائه کرده است که متن آن را به قرار زیر می خوانید:

  ابوالحسن خوشرو از نسل استادان بی تکراری است که حافظ سنت های پیشین اند و ایجاد کننده ی سنت های جدید. به این معنی که با شناخت و فراگیری آثار گذشتگان، به شیوه ی شخصی خود در ارائه آثار هنری دست یافته اند، و اینگونه پایه گذار سنتی تازه بوده اند برای آیندگان.

  استاد خوشرو اگر چه نماد موسیقی مازنداران است، که هست، اما در نگاهی جامع تر بخشی از مجموعه ی ارزشمندِ “ایران فرهنگی” است. ایران، در بخش فرهنگی، هویت خود را از همین هنرمندانی می گیرد که در کار خود مرجع و تاثیر گذارند.

  آیا با رفتن این هنرمندان، خلاء هویتی ناشی از آن جبران پذیر و قابل بازیابی است؟!

  جواب این سوال بستگی به عملکرد مسئولان، رسانه های فراگیر و مردم عادی دارد. پرداختن و یا نپرداختن به هنرمندان راستینی چون ابوالحسن خوشرو، نتیجه اش توجه و یا بی توجهی به هویت ملی و ایرانِ فرهنگی است و اینجا ما تعیین کننده ایم؛ اگرچه همین امروز هم صدای هشدار این گسستِ فرهنگی به گوش می رسد و شوربختانه تا گوش شنوایی نباشد، آنچه البته به جایی نرسد فریاد است…

  روحشان شاد

  امیر اثنی عشری

   

  https://musiceiranian.ir/?p=352681
     

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *