×
×

سزارِ پولانسکی، هنرپیشه زن را عصبانی کرد

 • کد نوشته: 352457
 • خبرنگار موسیقی ایرانیان
 • یکشنبه, ۱۱ام اسفند ۱۳۹۸
 • ۰
 • سزارِ پولانسکی، هنرپیشه زن را عصبانی کرد

 • باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: ادل اینل، بازیگر زن فیلم «چهره‌ یک زن در آتش» از برنده شدن رومن پولانسکی ناراحت شد و واکنش تندی در سالن اختتامیه سزار نشان داد.

  در مراسم اختتامیه جایزه سینمایی سزار، زمانی که نام رومن پولانسکی به عنوان بهترین کارگردان برای فیلم «افسر و جاسوس» اعلام شد، بازیگر نامزد فیلم «چهره‌ یک زن در آتش» به نشانه اعتراض سالن مراسم را به تندی ترک کرد و هنگام خروجش نیز مطلبی را بیان کرد.

  اینل یکی از فعالان جنبش ضد آزار جنسی MeToo بوده و اخیراً در مصاحبه با نیویورک تایمز می‌گوید این جنبش در فرانسه شکست خورده است. ادعای او در مراسم اهدای جوایز سزار مشهود است چرا که پولانسکی مجرم شناخته‌ شده‌ تجاوز جنسی برنده‌ جایزه‌ کارگردانی می‌شود.

  این بازیگر نیز از تجربه‌های تلخ خود در هنگام تولید فیلم‌ سینمایی (The Devils) به همراه کارگردان فیلم «کریستف روجا» خبر داده بود.

   اینل امسال نامزد دریافت سزار بهترین بازیگری بود اما مغلوب آنائیس دموستیه، بازیگر فیلم «آلیس و شهردار» (Alice and the Mayor) شد.

  پولانسکی از سال ۱۹۷۸ تا به حال به دلیل آنکه متهم شناخته شده است، در فرانسه زندگی می‌کند. پولانسکی و عوامل فیلمش در این جشنواره حضور نداشتند. او در این باره گفته بود که «فعالان اجتماعی مرا تهدید به مرگ کرده‌اند… این مراسم بیشتر به یک سیمپوزیوم شبیه شده است تا جشنی برای سینما و تجلیل از بهترین آثار آن.»

  از دیگر اتفاقات مهمی که درباره او و این جایزه رخ داده این است که معترضان به دریافت جایزه سزار پولانسکی بیرون از سالن تجمع کرده بودند که با برخورد پلیس با گاز اشک‌آور مواجه شدند. سؤال تجمع این بود که چرا باید به چنین کارگردانی که دارای چنین سوءپیشینه‌ای است جایزه اهدا شود؟

  https://musiceiranian.ir/?p=352457
     

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *