×
×

اجرای موسیقی اصیل و فاخر ایرانی در کنسرت «پیوسته»

 • کد نوشته: 334060
 • موسیقی ایرانیان
 • یکشنبه, ۱ام دی ۱۳۹۸
 • ۰
 • کنسرت پیوسته از گروه موسیقی سیم، در دومین هفته از اولین ماه زمستانی ۱۳۹۸ در فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود.

  اجرای موسیقی اصیل و فاخر ایرانی در کنسرت «پیوسته»
 • کنسرت پیوسته از گروه موسیقی سیم، در دومین هفته از اولین ماه زمستانی ۱۳۹۸ در فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود.

  به گزارش سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، کنسرت گروه موسیقی سیم به سرپرستی و آهنگسازی بهداد بهرام بیک و آواز علیرضا گلبانگ، تحت عنوان کنسرت «پیوسته» و در تاریخ پنجشنبه، ۱۲ دی ماه سال جاری، در فرهنگسرای نیاوران تهران به روی صحنه خواهد رفت.

  بهداد بهرام بیک، در گفتگویی با خبرنگار ما گفت: «کنسرت پیوسته اجرای آلبومی است به همین نام که به زودی منتشر می شود. در این آلبوم ضبط قسمتهای سازی به صورت آنسامبل (ضبط زنده گروهی) در استودیو پژواک با صدابرداری یاسر فلاح پور و همچنین ضبط قسمتهای آوازی در استودیو آوای چکاد به صدا برداری هنرمند گرامی علیرضا جواهری بوده است.»

  این هنرمند افزود: «امروزه، اینگونه ضبط ها بخاطر مشکلات فراوانی که بر سر راه قرار دارد، به ندرت انجام می شود و بیشتر به صورت مولتی ترک (ضبط جداگانه لاینها…) می باشد اما، ضبط آنسامبل و گروهی مزایای فراوانی دارد؛ از جمله حس و حال بیشتر و به وجود آمدن نوانسها و داینامیکهای لحظه ای برای همه اعضای گروه درحین اجرا که بیشتر این کیفیتها در موسیقی ایرانی از مؤلفه هایی است که این موسیقی به عنوان اهداف مهم دنبال می کند. شاید در این نوع ضبط، کیفیتی به نام «آن» که امروزه از آن به وفور صحبت می شود، بیشتر هویدا گردد. البته ضبط جداگانه لاینها هم دارای محاسنی است که مراحل ضبط و همچنین میکس و ادیت را در انتها برای اتمام پروژه آسانتر می کند. چه بسا با توجه به محتوا و حجم کلی کار، هنرمند باید انتخاب درستی برای پروژه خود داشته باشد و فقط راحتی مراحل تولید به عنوان یک مؤلفه در نظر گرفته نشود.»

  بهرام بیک خاطر نشان کرد: «رپرتوار و قطعات این مجموعه (هم کنسرت دی ماه و هم آلبوم) شامل آثاری از استاد سعید هرمزی و استاد حسن کسایی و همچنین تصنیف ها و قطعات ضربی ساخته شده توسط من هستند و کل مجموعه در آواز شوشتری و کرد بیات ساخته شده است. اعضای این گروه از جمله خواننده محترم آقای علیرضا گلبانگ، همگی سالهاست در راستای موسیقی اصیل ایرانی فعالیت می کنند.»

  سرپرست «سیم» درباره این گروه موسیقایی توضیح داد: «گروه سیم با هدف پرداختن به موسیقی اصیل و فاخر ایرانی که بر مبنای ردیف-دستگاهی و البته الحان غنی موسیقی مقامیِ نقاط مختلف سرزمینمان می باشد، شکل گرفته است. در این راستا معمولا آثاری از اساتید گذشته و یا قطعاتی ساخته شده توسط خود اعضای گروه در قالب آهنگ، آلبوم ویا کنسرت، اجرا و ارائه می گردد. به منظور صدادهی و رنگهای متنوع سازی بنابر ضرورت یک آلبوم یا کنسرت، با نوازنده های مختلفی در راستای اهداف گروه در این گروه همکاری می شود، لذا در طول زمان امکان استفاده از هنرمندان و نوازندگان مختلف وجود دارد.»

  بهداد بهرام بیک، متولد ۱۲ اردی بهشت ۱۳۵۹، آموزش سه تار را نزد آقای حمید سکوتی از سال ١٣٧٣ شروع کرده و سپس خدمت اساتیدی همچون کیوان ساکت، مسعود شعاری و بهداد بابایی راه فراگیری را ادامه داده است. در سال ۱۳۸۵ با آمدن استاد محمدرضا لطفی به ایران، به کلاس ایشان راه پیدا کرد و حدود شش سال از محضر استاد در خصوص تحلیل ردیف موسیقی ایران و همچنین شیوه های نوازندگی بهره برد. او سالهاست که به تدریس موسیقی می پردازد و در این مدت با بهره گیری از آثار اساتید گذشته و همچنین اساتید معاصر در موسیقی دستگاهی و مقامی ایران، قطعات و آهنگهایی را ساخته و پرداخته است که به تدریج با برگزاری کنسرت و یا ساخت آلبوم در حال ارائه آثار خود به مخاطبین می باشد.

  شایان ذکر است که کنسرت پیوسته از گروه موسیقی سیم به سرپرستی و آهنگسازی بهداد بهرام بیک، طی تاریخ ۱۲ دی ماه سال جاری، در فرهنگسرای نیاوران بروی صحنه می رود.

  https://musiceiranian.ir/?p=334060
     

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *