موسیقی ایرانیان
 

به آهنگسازی سیامك جهانگیری

hossein-alishaporموسیقی ایرانیان – سودا مولائی: دومین اثر مشترك سیامك جهانگیری و حسین علیشاپور به زودی منتشر می شود.

به گزارش خبرنگار موسیقی ایرانیان، در این آلبوم كه نگارینه نام گرفته است، علاوه بر علیشاپور، رسول رهو به عنوان آواز خوان حضور دارد و اجرای بخشی از آوازها و تصانیف بر عهده ی اوست. همچنین در این اثر بخشی از آوازها و تصانیف به صورت سوال و جواب بین دو خواننده اجرا شده كه فضای تازه ای به اثر بخشیده است.

اشعار آوازها از عراقی، كلیم كاشانی و هما گرامی انتخاب شده است، ضمن آن كه كار تنظیم تصانیف و قطعات را كه از میان آثار قدیمی انتخاب شده اند،  سیامك جهانگیری انجام داده است.

در آلبوم نگارینه، هنرمندانی چون سیامك جهانگیری ( نی )، علی بهرامی فرد ( سنتور)، وحيد فتایی (تنبك) و حمید خوانساری (عود) هنرنمایی كرده اند.

سیامك جهانگیری در چندین كنسرت از پروژه ی جهانی راه ابریشم همراه با استاد كیهان كلهر حضور داشته و آثاری چند به آهنگسازی او منتشر شده است، وی همچنین از نوازندگان اصلی گروه همنوازان كلهر است. حسین علیشاپور نیز از آوازخوانان پركار سال های اخیر است كه نگارینه ششمین اثر منتشر شده با صدای اوست. او همچنین سال گذشته به همراه كیهان كلهر در تور اروپایی وی آوازخوانی كرده و اجراهای به یاد ماندنی در اپراهای مولانا و حافظ از او موجود است؛ رسول رهو نیز از شاگردان مكتب استادان دكتر حسین عمومی، منوچهر همایونپور و علی اصغر شاهزیدی ست كه نگارینه نخستین اثر او به شمار می آید.

شایان ذکر است که نخستین اثر مشترك جهانگیری و علیشاپور «تنها» نام دارد، که سال گذشته وارد بازار موسیقی کشور شده است.


منبع: موسیقی ایرانیان Musiceiranian.ir

لینک کوتاه مطلب : https://musiceiranian.ir/?p=32144


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمامی آثار صوتی و تصویری منتشرشده در سایت «موسیقی ایرانیان» تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشند.