معاون امور هنری و سخن‌گوی وزارت امور خارجه در پیام‌هایی جداگانه موفقیت «کلهر» را تبریک گفتند

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سخن‌گوی وزارت امورخارجه در پیام‌هایی جداگانه،  جایزه‌ی «کیهان کلهر» به عنوان هنرمند برتر سال ۲۰۱۹ در رویداد ومکس را تبریک گفتند.

به گزارش سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، معاون امور هنری در پیامِ خود نوشته است: «به کماندار کمانگیر استاد کیهان کلهر تبریک می گویم و به خانواده محترم موسیقی و مردمان ارجمندی که با زبان شیوا و رسایی نغمه و نوا، راوی تاریخ باشکوه این سرزمین بوده‌‌اند. کسب جایزه جهانی «ومکس» البته دلیل و نشان هنرمندی و چیره دستی کمانچه نواز شهیر ایران نیست چرا که او سال‌هاست به عنوان چهره‌ای ممتاز و خلاق شناخته شده و مورد مهر ایرانیان است؛ بلکه موید این معناست که موسیقی ایرانی ظرفیت عظیم کمتر شناخته شده‌ای در سطح جهان است که قابلیت جهانی شدن دارد و می تواند فرهنگ کشورمان را به شایستگی عرضه دارد.

تلاش مجدانه کلهر در گفت‌وگوی سازها و نغمه‌های مختلف جهان در صحنه‌های واحد، تجربه ای ارزشمند و موفق برای توجه به هنر و پرداختن ویژه به این کیمیای شریف انسانی است، استاد کلهر نقش موثری در ارائه موسیقی ایران در جهان دارد و در جایگاه استادی همچنان جستجو و نوآوری می کند. هنر ایران، چونان تیر تیزران آرش، وسعت اندیشه و نگاه بلند مردان این خاک مقدس را معرفی می کند. به سهم خود خود از هنرمند ارزشمند استاد کیهان کلهر متشکرم، به همه هنرمندان تهنیت می گویم و توفیق روزافزونشان را از درگاه یکتای مهربان آرزومندم.»

علاوه بر آن،‌ سخن‌گوی وزارت خارجه، موفقیت اخیر کیهان کلهر، هنرمند و موسیقیدان سرشناس کشورمان را تبریک گفت و نوشت: «استاد کیهان کلهر نوازنده کمانچه و از موسیقی‌دانان شهیر، برجسته و معاصر ایرانی جایزه بزرگ و جهانی موسیقی وومکس – مرد سال موسیقی ۲۰۱۹ – را دریافت کرد. به او و همه هنرمندان ایران زمین افتخار می‌کنیم.»


منبع: سایت خبری و تحلیلی موسیقی ایرانیان Musiceiranian.ir

لینک کوتاه مطلب : https://musiceiranian.ir/?p=318280


خبر رضا رشیدپور از اتفاقی بی‌سابقه‌ در تلویزیون!

ضبط برنامه جدید رضا رشیدپور در استودیویی در لویزان آغاز شده است.

جمشید هاشم‌پور باز هم جمشید آریا شد

جمشید هاشم‌پور در فیلم سینمایی گیج‌گاه به ایفای نقش می‌پردازد.

دانلود آهنگ های جدید

تازه ترین آهنگ های موسیقی پاپ ایران را با کیفیت بالا، آنلاین بشنوید و دانلود کنید.

جدول کامل اجراهای جشنواره فجر با جزئیات

سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر ۲۴ تا ۳۰ بهمن ماه برگزار می شود.


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو + 17 =

تمامی آثار صوتی و تصویری منتشرشده در سایت «موسیقی ایرانیان» تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشند.

جشنواره وب ایران
جشنواره ملی جوان ایرانی