موسیقی ایرانیان
 

قطعه موسیقی بوشهری گروه سیریا با نام «شعر یادُم رَ…» را دانلود کنید

گروه موسیقی بوشهری«سیریا» در راستای پروژه «میز دوتایی» قطعه «شعر یادُم رَ…» را بر اساس عاشقانه ای از شعر سعدی با تلفیقی از ترانه و کلام فولکلور منتشر کرد.

به گزارش سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، ماکان صغیری تهیه کننده گروه سیریا درباره قطعه «شعر یادُم رَ…» گفت: این اثر در ادامه انتشار قطعه «هوار» از پروژه «میز دوتایی» است که گروه سعی داشته فضای جدیدی را در موسیقی بوشهر به تصویر بکشد به خاطر همین نگاه وارد تلفیق موسیقی دنیا و موسیقی فولکلور بوشهر شده است.

وی ادامه داد: اعتقاد گروه بر این است که می شود سازها، موسیقی‌ها و کلام روز را در خدمت موسیقی بوشهر قرار داد تا باعث جذب مخاطب به آثار و کلام فولکلور شود. بر این اساس در قطعه «شعر یادُم رَ…»، محمد لاریان ترانه سرای اثر سعی کرده با استفاده از کلام بی بدیل سعدی لحظه ی عاشقانه ای را متصور شود که هر کسی ممکن است آن را تجربه کرده باشد. از این رو بوده که ترانه سرا با استفاده از دو بیت مشهور از سعدی و با اندک تغییر آن به گویش فولکلور بوشهر آن عشق خالصانه، ساده و صمیمی جنوبی رو تجربه کند.

صغیری با بیان اینکه ترانه «شعر یادُم رَ…» تصویر روایت عاشقانه ای در تُل عاشقون بوشهر است بیان داشت: تُلِ عاشقون قسمتی از ساحل دریای بوشهر بوده که تنها فانوس دریایی بوشهرع آنجا قرار داشته و ترانه سرای کار سعی داشته بر اساس روایت های عاشقانه ای که دارد ترانه ای را در خیال متصور شود که یادآور خاطرات عاشقانه برای نسلی باشد که دیگر نه تل عاشقونی می بیند و نه فانوس دریایی.

تهیه کننده گروه موسیقی بوشهری سیریا افزود: آلبوم «میز دوتایی» سیریا که امسال منتشر می شود، روایت عاشقانه ای از بوشهر دارد و با بهره گیری از ترانه های قدیمی فولکلور بوشهر سعی شده تا استفاده ی بجایی در این آثار صورت گیرد و در واقع شاید بشود از این ترانه ها به عنوان ترانه های معاصر یاد برد، ترانه هایی که با استفاده از گویش بوشهری و موسیقی روز فضای جدیدی را در موسیقی ایران تجربه کند.

گفتنی است گروه موسیقی بوشهری سیریا متشکل از ترانه سرا و خواننده: محمد لاریان، پرکاشن: بهروز شریفیان، گیتار باس و عود: امیرحسین ماهینی، درامز: معین پاکباز، گیتار: مهدی ناصری، نی انبان و عود: مهدی منفرد در شکل گیری قطعه «شعر یادُم رَ…» نقش داشتند. همچنین ضبط در استودیو آبنوس- مجتبی مهنا، میکس و مسترینگ توسط محمدرضا اصغری صورت گرفته و طراحی جلد اثر بر عهده مجید حیدری بوده است.

دانلود آهنگ «شعر یادُم رَ…»

  • آنلاین بشنوید:

منبع: سایت خبری و تحلیلی موسیقی ایرانیان Musiceiranian.ir

لینک کوتاه مطلب : https://musiceiranian.ir/?p=296103


برترین مطالب وب    
   

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمامی آثار صوتی و تصویری منتشرشده در سایت «موسیقی ایرانیان» تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشند.