×
×

نظر رضا رویگری درباره هم‌بازی شدن با همسرش در «حسن کچل»

 • کد نوشته: 287848
 • خبرنگار موسیقی ایرانیان
 • چهارشنبه, ۹ام مرداد ۱۳۹۸
 • ۰
 • نظر رضا رویگری درباره هم‌بازی شدن با همسرش در «حسن کچل»

 • راز ماندگاری هنرمندان در هر عرصه‌ای، در کنار دانش و وسعت خلاقیتشان با استمرار فعالیت، مطالعه، پژوهش و صد البته چند بُعدی بودن آنها ارتباط مستقیم دارد. این مساله را به وضوح در حوزه بازیگری می‌توان با دقت رصد کرد.

  یکی از این دست بازیگران که در عرصه موسیقی، نقاشی و هنر بازیگری آثار ماندگاری را از خود به یادگار گذاشته و از قضا به بخشی از درخشان‌ترین حافظه تاریخ معاصر کشورمان بدل شده است؛ رضا رویگری است. هنرمندی که در سال ۱۳۲۵ دیده به جهان گشود و امروز بعد از پشت سر گذاشتن ۷۳ سال از عمر خود در هنر بازیگری، در حوزه‌هایی چون موسیقی و نقاشی نیز نامی در تاریخ هنر معاصر کشورمان از خود به یادگار گذاشته است.

  اما امروز چهارشنبه (نهم مرداد ماه ۱۳۹۸) نمایشی در سالن ایران تماشا از تماشاخانه‌های خصوصی کشورمان به صحنه می‌رود که زمینه حضور رضا رویگری را به عنوان یکی از بازیگران این اثر به صحنه تئاتر باز کرده است و چه بازگشتی برای رضا رویگری به صحنه هنرهای نمایشی موفق تر از آنکه در نمایشنامه‌ای به قلم زنده یاد علی حاتمی کارگردان بزرگ و جریان ساز سینمای کشورمان می‌توانست شکوهمندتر باشد.

  به بهانه آغاز اجرای نمایش حسن کچل با حضور رضا رویگری که برای نخستین بار به همراه همسرش تارا کریمی در این اثر نمایشی به ایفای نقش می پردازند با این هنرمند به گفت وگو نشستیم.

  رویگری درباره حضور در اثری تئاتری بعد از ۱۰ سال دوری از صحنه را اتفاقی بسیار خرسندکننده و انرژی بخش در کارنامه فعالیتش به عنوان بازیگر برشمرد و گفت: «چندی پیش برای ایفای نقش در نمایش دلباخته به کارگردانی داوود اسداللهی که نمایشی برگرفته از شخصیت سیاوش از قهرمان‌های شاهنامه فردوسی بود به توافق رسیدیم که متاسفانه به دلیل بیماری و عدم همراهی گروه نتوانستم در این اجرا حضور داشته باشند.»

  او ادامه داد: «به فاصله کوتاهی پیشنهاد ایفای نقش در نمایش حسن کچل به من ارائه شد که دو عنصر زنده یاد علی حاتمی به عنوان یکی از بزرگترین هنرمندان سینما و تئاتر ایران از یک سو و از سوی دیگر انرژی و دانش جوانان حاضر در این نمایش باعث شد تا برای ایفای نقش تمام توان خود را جمع کنم و بتوانم در کنار بازگشت به صحنه انرژی برای پشت سر گذاشتن دوران بیماری خودم نیز به دست آورم.»

  او افزود: «این در حالی است که هنرمند بازیگر برای ایفای نقش های درخشان از یک سو و از سوی دیگر ماندگارشدن در ذهن مخاطبانی که برای آنها به ایفای نقش می‌پردازد نیازمند بهره بردن از دانش، علم و تجربه هنر بازیگری است. بدون هیچ شکی هر بازیگری برای درخشش در هنر خود نیازمند پشت سر گذاشتن آزمون تئاتر و ایفای نقش در این هنر زنده، پویا، جذاب و در عین حال دشوار است.»

  رویگری درباره حضور همسرش در نمایش «حسن کجل» ادامه داد: «همچنین همسرم (تارا کریمی) نیز نخستین تجربه بازیگری خود در عرصه تئاتر را در نمایش حسن کچل با ایفای نقش مادر این شخصیت پشت سر می گذارد و بسیار خوشحالم که در بازگشت به عرصه تئاتر در کنار تجربه حضور میان جوانان با انگیزه، تحصیلکرده و کارآزموده؛ نخستین تجربه مشترک بازیگری را با همسرم در نمایش حسن کچل با هم به انجام می رسانیم

  https://musiceiranian.ir/?p=287848
     

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *