موسیقی ایرانیان
 

قطعه تصویری «به تماشا سوگند» به زودی منتشر می شود

قطعه تصویری «به تماشا سوگند» ساخته پژمان سهامی، با دریافت مجوز ارشاد، به زودی منتشر شده و در دسترس مخاطبان قرار خواهد گرفت.

به گزارش سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، قطعه موسیقی «به تماشا سوگند» اثری تازه به آهنگسازی پژمان سهامی آهنگساز و نوازنده سنتور است که در قالب دو نوازی سنتورِ او و تنبک نوازیِ کریم ابراهیمی به اجرا در آمده. همنوازی تنبک در این اثر با نگاه ویژه ای به ریتم و ملودی تنظیم و ارائه شده است.

این اثر تحت تاثیر موسیقی نواحی ایران ساخته و پرداخته شده که ریتم آن کُردی و ملودی های آن با الهام از موسیقی خطه خراسان نواخته شده است.

پژمان سهامی کارشناسی ارشد موسیقی ایرانی(نوازندگی سنتور) از دانشگاه هنر تهران است. او طی سال ها تجربه اندوزی در نواختن ساز سنتور و بهره گیری از محضر اساتیدی همچون مسعود شناسا، اردوان کامکار، پشنگ کامکار و مجید کیانی، با موسیقی ایرانی به خوبی آشناست و به خصوص در نواختن ردیف موسیقی ایرانی تبحر خاصی دارد. این نوازنده و آهنگساز، پایه گذار گروه موسیقی «نو» می باشد و در سال های اخیر، سرپرستی و آهنگسازی این گروه را به عهده داشته و کنسرت های متعددی در داخل و خارج از کشور به روی صحنه برده است.

شایان ذکر است که قطعه «به تماشا سوگند» به آهنگسازی پژمان سهامی، به زودی از طریق سایت «موسیقی ایرانیان» منتشر شده و در دسترس مخاطبان قرار خواهد گرفت.


منبع: سایت خبری و تحلیلی موسیقی ایرانیان Musiceiranian.ir

لینک کوتاه مطلب : https://musiceiranian.ir/?p=270090


برترین مطالب وب    
   

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمامی آثار صوتی و تصویری منتشرشده در سایت «موسیقی ایرانیان» تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشند.