موسیقی ایرانیان
 

اولین اجرای «ارکستر ملی ایران» بدون فریدون شهبازیان

ارکستر ملی ایران با سهراب کاشف و حسام‌الدین سراج ۳۱ خرداد و ۱۴ تیرماه بدون حضور فریدون شهبازیان به روی صحنه می‌رود.

ارکستر ملی ایران در تازه‌ترین برنامه‌ خود در حالی ۳۱ خرداد و ۱۴ تیر با رهبری سهراب کاشف و خوانندگی حسام‌الدین سراج در تالار وحدت روی صحنه می‌رود که فریدون شهبازیان از مدیریت هنری این ارکستر استعفا داده و این اولین برنامه‌ ارکستر پس از کناره‌گیری شهبازیان خواهد بود.

در این کنسرت قطعاتی چون شب عاشقان بیدل (آهنگساز همایون رحیمیان)، طلوع (آهنگسازهمایون رحیمیان)، هزار دستان (آهنگساز مرتضی حنانه)، نشان بی‌نشان (آهنگساز همایون رحیمیان)،‌ رقص دایره (آهنگساز حشمت سنجری) ،‌ دل آرا (آهنگساز همایون رحیمیان) ، توحید (آهنگساز همایون رحیمیان)  و باد صبا (آهنگساز همایون رحیمیان) اجرا می‌شود.

این دو کنسرت رأس ساعت ۲۱:۳۰ در تالار وحدت برگزار خواهد شد و بلیت‌های آن از ۴۵ تا ۱۰۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شده و از طریق سایت ایران کنسرت به فروش می‌رسد.

فریدون شهبازیان رهبر دائم ارکستر ملی ایران که از  بازنشستگان سازمان صداوسیما است، اسفندماه سال گذشته با در نظر گرفتن قانون منع حضور بازنشستگان در مشاغل دائمی از ارکستر ملی خداحافظی کرد و پس از آن به عنوان مشاور هنری با بنیاد رودکی همکاری کرد که روز سه‌شنبه ۳۱ اردیبهشت‌ماه نیز از این سمت استعفا داد.


منبع: خبرگزاری ایلنا

لینک کوتاه مطلب : https://musiceiranian.ir/?p=265439


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمامی آثار صوتی و تصویری منتشرشده در سایت «موسیقی ایرانیان» تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشند.