×
×

بازگشت سردیس «جمشید مشایخی» به کارگاه برای شبیه سازی

 • کد نوشته: 255810
 • خبرنگار موسیقی ایرانیان
 • سه شنبه, ۱۷ام اردیبهشت ۱۳۹۸
 • ۰
 • بازگشت سردیس «جمشید مشایخی» به کارگاه برای شبیه سازی

  بازگشت سردیس «جمشید مشایخی» به کارگاه برای شبیه سازی
 • مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه یک از انتقال سردیس استاد جمشید مشایخی برای رفع ایرادات و شبیه سازی کامل، خبرداد.

  به گزارش ایسنا،  مجید صالحی فیروز آبادی با اعلام خبر فوق اظهار داشت: سردیس استاد جمشید مشایخی که به اذعان خالق اثر استاد حسن زاده ، نیاز به شبیه سازی داشته که برای اصلاحات لازم و به منظور تمرکز بهتر و ایجاد شرایط مناسب کاری ،امشب – سه شنبه ۱۶ اردیبهشت ماه – به کارگاه استاد حسن زاده منتقل می شود تا در اسرع وقت اقدامات اصلاحی روی آن انجام شود.

  وی خاطر نشان کرد: انتقال و شبیه سازی اثر در زمره تعهدات  خالق اثر بوده و برای مجموعه شهرداری تهران هیچگونه هزینه ای در پی نخواهد داشت.

  مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه یک تصریح کرد: انتخاب چهره استاد جمشید مشایخی برای سردیس بنا به خواست خانواده ایشان انجام و چهره انتخابی بدون عینک و با محاسن برگزیده شد که برای اصلاح مجدد و شبیه سازی سردیس در انتخاب چهره از سوی خانواده محدودیتی اعلام نشده و وجود ندارد .

  صالحی افزود: ما از کیفیت کار استاد حسن‌زاده که یکی از  هنرمندان خوب تجسمی حال حاضر کشور است، مطمئن بودیم و تعجیلی در نصب اثر نبود و زمانبندی تولید و نصب اثر با توافق هنرمند مجسمه ساز بود ،متاسفانه وی در زمان انجام کار دچار بیماری شدند و کار آنطور که باید اجرا نشد بر همین اساس این فرصت مجددا به ایشان داده شد  تا در کارگاه خود شبیه سازی لازم را با اجرای جزییات  چهره بر روی سردیس و کاهش ارتفاع آن به اندازه استاندارد، آماده سازی کند تا اثر فاخری در شان استاد مشایخی تولید و مورد اقبال همگان قرار گیرد.

  بنا براعلام روابط عمومی منطقه یک،  استاد حسن زاده از اساتید برجسته مجسمه سازی و مورد تایید سازمان زیباسازی شهرداری تهران است که سردیس هایی از شهید بهشتی ، استاد ضابطی جهرمی ، دکتر قانعی راد ، استاد شاهنواز و… را اخیرا اجرا کرده است.

   

  https://musiceiranian.ir/?p=255810
     

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *