×
×

آلبوم کُردیِ وریشه با صدای بیژن کامکار منتشر شد

 • کد نوشته: 247169
 • حمیده موسوی
 • دوشنبه, ۲۶ام فروردین ۱۳۹۸
 • ۰
 • استاد بیژن کامکاری، در تازه ترین همکاری خود با کاوه سپندار نوازنده و آهنگساز، آلبومی را تحت عنوان وریشه ارائه کرده اند که این اثر در فضایی از موسیقی زیبای کُردی و در قالب ۱۰ قطعه بر سروده های شاعرانی چون شیرکو بیکس و درویش به اجرا در آمده است.

  آلبوم کُردیِ وریشه با صدای بیژن کامکار منتشر شد
 • آلبوم کُردیِ وریشه به آهنگسازی کاوه سپندار و آواز بیژن کامکار، از سوی مؤسسه فرهنگی و هنری فروغ فلق راهی بازار موسیقی شد.

  به گزارش سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، استاد بیژن کامکاری، در تازه ترین همکاری خود با کاوه سپندار نوازنده و آهنگساز، آلبومی را تحت عنوان وریشه ارائه کرده اند که این اثر در فضایی از موسیقی زیبای کُردی و در قالب ۱۰ قطعه به عناوین «پیری موغان»، «تکنوازی نی»، «یادگار»، «تکنوازی دیوان»، «کوهستان»، «ئه ی مانگ»، «تکنوازی عود»، «نیشتمان»، «تکنوازی دیوان۲» و «بوچی ئه ژیم» به اجرا در آمده و اشعار آن از سروده های شاعرانی چون وفائی، هیمن، درویش، شیرکو بی کس و رمضان زامدار انتخاب شده اند.

  اینکه کاوه سپندار را در نقش آهنگساز و تنظیم کننده تمام قطعات می‌بینیم بدین معنا است که قطعات کاملا نو و تازه هستند؛ با این حال ساختار و چهارچوب‌های موسیقی کردی در آن رعایت شده‌اند و صدای گرم و اصیل استاد کامکار نیز زیبایی دو چندانی به اثر بخشیده است.

  کسری سپندار (عود، دیوان، تارباس، کرال)، همایون پشتدار (کمانچه، کمانچه آلتو)، ماهور زمانه پور (تنبک، سازهای کوبه ای)، سوده اسدپور و تریفه کریمیان (کرال) و کاوه سپندار (آهنگساز، نی، دیوان، دف) در این اثر به هنرنمایی پرداخته و آواز بیژن کامکاررا همراهی کرده اند.

  شایان ذکر است که آلبوم کُردیِ وریشه از کاوه سپندار، با خوانندگی بیژن کامکار، توسط مؤسسه فرهنگی و هنری فروغ فلق منتشر شد و علاقمندان می توانند نسخه فیزیکی و اورجینال اثر را از مراکز معتبر فروش در بازار موسیقی تهیه نمایند.

   

  https://musiceiranian.ir/?p=247169
     

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *