موسیقی ایرانیان
 

گزارش تصویری «موسیقی ایرانیان» از ارکستر سازهای ملی ایران به رهبری علی‌اکبر قربانی

ارکستر سازهای ملی ایران به رهبری علی‌اکبر قربانی با آرزوی سلامتی برای محمدرضا شجریان و تقدیم یک قطعه به این استاد آواز ایرانی روی صحنه رفت.

به گزارش سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، وحید تاج که به عنوان خواننده این ارکستر روی صحنه آمده بود، پیش از اجرای قطعه‌ای به نام موج رو به مخاطبان گفت: قطعه‌ای که در این لحظه اجرا می‌کنیم، نامش موج و ساخته فرهاد فخرالدینی با شعری از فریدون مشیری است. پیش از این خوانندگان بسیار خوب و زیادی این کار را خوانده‌اند، از جمله استاد محمدرضا شجریان که من آواز را نزد او آموختم.

او ادامه داد: با آرزوی سلامتی برای استاد شجریان این قطعه را به او تقدیم می‌کنیم.

سوئیت ابن سینا، چهارگاه برای ویولن و ارکستر، لزگینکا، رنگ شرقی، موج، خوش آمدی، بهار من، ریتم‌های رقص آذربایجان برای نقاره و ارکستر، شورآفرین، هورا ستکاتو، پرواز زنبور عسل، به یاد صیاد، دگر چه خواهی و خاک مهرآیین رپرتواری بود که برای این کنسرت در نظر گرفته شده بود.

به غیر از دو قطعه تنظیم این قطعات برای این ارکستر بر عهده علی‌اکبر قربانی بود.

امین غفاری به عنوان سولیست ویولن و وحید اسدالهی به عنوان سولیست نقاره در این اجرا حضور داشتند. اسدالهی هنگام تک‌نوازی در قطعه آذربایجانی چند بار مورد تشویق مخاطبان قرار گرفت.

تم جشنواره امسال اجرای آثار آهنگسازان ایرانی است. آثاری بی‌کلام و با کلامی از فرهاد فخرالدینی، علی تحویدی، جواد لشکری و… در این کنسرت اجرا شد.


منبع: سایت خبری و تحلیلی موسیقی ایرانیان Musiceiranian.ir

لینک کوتاه مطلب : https://musiceiranian.ir/?p=230727


برترین مطالب وب    
   

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمامی آثار صوتی و تصویری منتشرشده در سایت «موسیقی ایرانیان» تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشند.