موسیقی ایرانیان
 

اجرای جنوبی‌ها با هنرمندی استاد قنبر راستگو یخ نیاوران را آب کرد

سومین دوره پروژه موسیقایی «شب‌های جنوب» با هنرمندی استاد قنبر راستگو و گروه موسیقی «داماهی» در فرهنگسرای نیاوران تهران آغاز شد.

به گزارش سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، سومین دوره پروژه موسیقایی «شب‌های جنوب» با هنرمندی استاد قنبر راستگو (خالو قنبر) و گروه موسیقی «داماهی» در تالار خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران تهران آغاز شد.

دراجرای اول خالوقنبر با دو فرزندش و ابراهیم علوی روی صحنه می‌آیند و بر خلاف اجراهای پیشین خود در این پروژه فقط به خواندن و نواختن نی جفتی اکتفا نکرده و همراه با موسیقی اجرایی، به خوانش روایت هایی از قصه های جنوب پرداخت.

پس از اجرای بخش نخست بود که اعضای گروه «داماهی» نیز روی صحنه می‌آیند و همراه با خالو قنبر به اجرای برنامه می‌پردازند. در این اجرا گروه تلاش کرده بود که موسیقی ارائه شده در خدمت نوازندگی استاد قنبر راستگو باشد. البته پس از اجرای این قسمت از برنامه بود که گروه «داماهی» این بار متفاوت تر از اجراهای قبلی خود به ارائه رپرتواری از موسیقی منطقه جنوب پرداخت. داماهی در این اجرا تنها دو قطعه فارسی اجرا کرد. ضمن اینکه مجید سالاری هم حضور پررنگ‌تری در خوانش و همراهی با رضا کولغانی داشت. این در حالی است که قیژک نوازی حسین نظری هم از نکات متفاوت اجرای گروه «داماهی» بود که فضای کار را به موسیقی جَز نزدیک کرد.

پروژه «شب‌های جنوب» در برنامه های بعدی خود میزبان گروه «کماکان» با اجرای مهدی ساکی و ماکان اشگواری، گروه «جالبوت»، محسن شریفیان و گروه «سلیدون» خواهد بود.


منبع: سایت خبری و تحلیلی موسیقی ایرانیان Musiceiranian.ir

لینک کوتاه مطلب : https://musiceiranian.ir/?p=221514


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمامی آثار صوتی و تصویری منتشرشده در سایت «موسیقی ایرانیان» تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشند.