×
×

«پژواک خاموشی» شنیدنی شد/ ثبت یادگار هنری در بازار بد موسیقی

 • کد نوشته: 215156
 • خبرنگار موسیقی ایرانیان
 • چهارشنبه, ۲۸ام آذر ۱۳۹۷
 • ۰
 • نوازنده و آهنگساز جوان موسیقی ایرانی در معرفی تازه ترین فعالیت های خود در عرصه موسیقی از انتشار آلبوم «پژواک خاموشی» با حفظ ضرورت های موسیقی سنتی سخن گفت. پویان عطایی نوازنده سنتور در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه طی روزهای آینده تازه ترین آلبومش با نام «پژواک خاموشی» توسط موسسه «چهارباغ» […]

  «پژواک خاموشی» شنیدنی شد/ ثبت یادگار هنری در بازار بد موسیقی
 • نوازنده و آهنگساز جوان موسیقی ایرانی در معرفی تازه ترین فعالیت های خود در عرصه موسیقی از انتشار آلبوم «پژواک خاموشی» با حفظ ضرورت های موسیقی سنتی سخن گفت.

  پویان عطایی نوازنده سنتور در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه طی روزهای آینده تازه ترین آلبومش با نام «پژواک خاموشی» توسط موسسه «چهارباغ» روانه بازار موسیقی می کند، بیان کرد: این آلبوم یک اثر در حوزه موسیقی سنتی با دونوازی سازهای کوبه ای و سنتور است که تا حدودی سعی کردم علیرغم نشانه های موسیقی ردیف دستگاهی ایران با ایجاد تغییر در الگوهای ریتم و جمله بندی، فضایی را به مخاطب ارائه دهم که صرفا موسیقی ردیفی هم نباشد.

  به گفته وی، این آلبوم از آواز دشتی شروع و بعد که به همایون و چهار مضراب می رسد به فضای موسیقی سنتی نزدیک می شود.

  وی ادامه داد: برای نوازنده ای که فعالیت های زیادی در عرصه موسیقی انجام داده حضور در دنیای تک نوازی یکی از مهم ترین دغدغه ها است زیرا نوازنده فارغ از شعر و تقیدات آن تلاش می کند فضایی را به مخاطب ارائه دهد که شنیدن آن جذاب باشد و این کار بسیار دشواری است که من تاکنون تلاش کردم در حد توانم به آن دست پیدا کنم.

  عطایی ابراز امیدواری کرد آلبوم «پژواک خاموشی» جلوه ای از این دغدغه باشد و گفت: تصمیم داریم همراه با حمید قنبری که در این آلبوم نوازندگی سازهای کوبه ای چون تمبک، بندیر و کوزه را به عهده دارد کنسرت هایی را از همین آلبوم برگزار کنیم که جزییات اجرای این برنامه ها در تهران و اصفهان به زودی اعلام خواهد شد.

  این نوازنده سنتور در پایان گفت: آنچه در این آلبوم برای من دارای جذابیت و ارزش بود ثبت یک یادگاری هنری از خودم در بازاری بود که حتم دارم مخاطبان عام موسیقی توجهی به آن ندارند. ما مطمئنیم در این بازار بد فروش محصولات موسیقایی چنین کارهایی آنچنان مورد استقبال قرار نمی گیرد اما همین که بتوانیم مخاطبان تخصصی موسیقی را همراهمان کنیم کار بسیار دشوار و ارزشمندی است که امیدوارم چنین اتفاقی بعد از نشر آلبوم برای ما بیفتد.

  پویان عطایی تاکنون در آلبوم ها و اجراهایی به سرپرستی هنرمندان موسیقی کشورمان به عنوان نوازنده سنتور حضور داشته است. «گذر از ترکیب» یکی از آلبوم هایی پویان عطایی است که وی در این اثر همراه با علی اصغر عربشاهی نوازنده تار به عنوان نوازنده سنتور حضور داشته است.

  https://musiceiranian.ir/?p=215156
     

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *