×
×

عکس امروز و ۲۷ سال پیش مهدی باقربیگی (بازیگر قصه های مجید)

 • کد نوشته: 214979
 • خبرنگار موسیقی ایرانیان
 • چهارشنبه, ۲۸ام آذر ۱۳۹۷
 • ۰
 • عکس امروز و ۲۷ سال پیش مهدی باقربیگی (بازیگر قصه های مجید)

 • به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، دوازدهمین جشن منتقدان سینما، شب گذشته (سه‌شنبه ۲۷ آذر) در تالار ایوان شمس برگزار شد و برگزیدگان خود را شناخت.

  در بخش ۴۰ سال سینمای کودک ایرانِ این جشن، جایزه بهترین کارگردانی به کیومرث پوراحمد و جایزه بهترین بازیگر نوجوان به مهدی باقربیگی برای بازی در سریال «قصه‌های مجید» اهدا شد.

  کیومرث پوراحمد روی صحنه پس از دریافت جایزه خود در سخنانی گفت: «من از قبل از انقلاب کار کودک می‌ساختم اما همه مرا به «قصه‌های مجید» می‌شناسند. ای کاش فقط یکی در طول این ۲۷ سالی که از ساخت این سریال می‌گذرد، می‌آمدند و می‌گفتند تو که این اثر را ساختی، بیا و یک فیلم دیگر هم بساز.»

  این کارگردان با انتقاد از وضعیت امروز تولید فیلم در کشور تاکید کرد: «هربار که پیشنهاد ساخت اثری را می‌دهم، مسوولان بنیاد فارابی به من می‌گویند سرمایه‌گذار بیاور. برای بسیاری از مدیران فارابی، من و یک جوان تازه‌کار تفاوتی با هم نداریم.»

  این سخنان پوراحمد باعث شد وقتی نوبت به دریافت جایزه مهدی باقربیگی رسید، او با لحنی احساسی خطاب به کارگردان «قصه‌های مجید» گفت : «ما ۴۰ سال‌مان شد اما قدمان اندازه شما نشد. من سعی کردم در زندگی‌ام راست بگویم اما آقای پوراحمد از شریف‌ترین آدم‌هایی است که در زندگی‌ام دیده‌ام. اگر او در مملکت دیگری بود بیشتر قدرش را می‌دانستند. اما من قدر شما را می‌دانم و امیدوارم روزی همه هنرمندان به جایگاه اصلی خودشان برسند.»

  https://musiceiranian.ir/?p=214979
     

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *