موسیقی ایرانیان
 

تاثیر تعیین روزی ملی برای حضور اقوام ایرانی در جامعه با لباس‌های خود

نماینده مردم تبریز در مجلس گفت: استفاده از اشعار شعرای ملی در کنسرت‌های خیابانی قاعدمند در ایجاد نشاط اجتماعی نقش بی‌بدیلی دارد.

محمدحسین فرهنگی در گفت‌وگو با ایسنا به تبیین شیوه‌های ایجاد نشاط و امید در جامعه پرداخت و افزود: حتما تنوع در عرضه کالا در حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی و همچنین به کارگیری شیوه‌های نوین عرضه کالا در حوزه‌های مذکور در ایجاد نشاط و امید اجتماعی تاثیر بسزایی دارد.

وی در پاسخ به این پرسش که تعیین یک روز برای حضور مردم با لباس‌های محلی و برگزاری بازارهای محلی برای ارائه محصولات فرهنگی قومی چقدر می‌تواند در ایجاد فضای وحدت و نشاط موثر باشد، گفت: انجام چنین اقداماتی در حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی تاثیر زیادی در بهبود نشاط و امید در جامعه دارد.

نماینده مردم تبریز در مجلس ادامه داد: چنین شیوه‌هایی در سایر کشورهای دنیا موضوعی مرسوم و عادی است و در رده‌های سنتی کودکان، نوجوانان و جوانان و بزرگسالان دارای تنوع بسیاری است. توجه مسؤولان کشورمان به این جنبه از نشاط و امید می‌تواند منشاء رخدادهای متنوع فرهنگی – اقتصادی – اجتماعی باشد. برگزاری نمایشگاه‌ها و بازارچه‌های عرضه محصولات فرهنگی با توجه به شرایط اقلیمی، قومیتی و فرهنگی  در مناطق و نواحی مختلف با اقلیم‌ها و فرهنگ‌ها متفاوت تاثیر بسیار زیادی در شناخت شهروندان سایر نقاط کشور و ایجاد نشاط و امید اجتماعی دارد.

فرهنگی نقش ادبای ملی مانند سعدی و حافظ برای ایجاد وحدت و همبستگی ملی را مورد اشاره قرار داد و افزود: بی‌شک استفاده اشعار پرمحتوا با مفاهیم عالیه اخلاقی و انسانی شعرای استوره‌ساز و ملی کشورمان در مثلا کنسرت‌های خیابانی قاعدمند در ایجاد نشاط اجتماعی نقش بی‌بدیلی خواهد داشت.

انتهای پیام


منبع: ایسنا

لینک کوتاه مطلب : https://musiceiranian.ir/?p=212274


تازه ترین مصاحبه های تصویری اختصاصی موسیقی ایرانیان

یک پاسخ بنویسید

  Subscribe  
Notify of
تمامی آثار صوتی و تصویری منتشرشده در سایت «موسیقی ایرانیان» تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشند.