موسیقی ایرانیان
 

وزير ارشاد در جمع خبرنگاران

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي تاكيد كرد كه وزارت‌خانه متبوعش تاكنون به هيچ خواننده لس‌آنجلسي مجوز نداده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) سيد محمد حسيني در حاشيه دومين همايش طلايه‌داران حجاب در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالي در ارتباط با ورود خوانندگان لس‌آنجلسي و مجوز فعاليت آنها گفت: يك مورد بوده است كه فردي درخواست مجوز براي تهيه‌ي آلبوم كرده است و تا كنون هم به هيچ‌كسي مجوز داده نشده است.

وي افزود: براي ورود اين افراد نيز بايد گفت كه اين موضوع به دستگاه‌هاي امنيتي و اطلاعاتي مربوط مي‌شود و از ما مجوز نمي‌خواهند، اما اگر بخواهند در ايران فعاليت هنري داشته باشند بايد از وزارت فرهنگ و ارشاد مجوز بگيرند كه تا كنون براي هيچ‌كس مجوزي صادر نشده است.

حسيني در پاسخ به اين سوال كه چه برنامه‌هايي براي نهادينه كردن اصول ديني براي كودكان درنظر دارند، گفت: مقطع سني كودكان دوران مهمي از زندگي است و آموزش در اين سنين از اهميت بالايي برخوردار است. ما بايد فعاليت‌هاي ايجابي در اين زمينه را، گسترش دهيم و به‌ويژه در دوران دبستان بايد سعي كنيم تا كودكان با تعاليم مترقي اسلام آشنا شوند و پشت صحنه‌ي تبليغات منفي را دريابند.

وي افزود: ما بايد از همه‌ي ابزارها در زمينه‌ي فرهنگ‌سازي در عرصه‌ي حجاب و عفاف بهره ببريم و در اين ميان نقش وزارت ارشاد نقشي بي‌بديل است و خوشبختانه اين زمينه و آمادگي وجود دارد كه در بخش‌هاي مختلف همكاران ما در اين راستا تلاش كنند.

وزير ارشاد ادامه داد: فعاليت در اين عرصه اراده‌اي ملي را در همه‌ي بخش‌ها لازم دارد و خوشبختانه هم‌اكنون رويكرد دولت، فرهنگي است و اعتبار كافي در اختيار مي‌گذارد و نهادهاي فرهنگي در اين زمينه فعاليت‌هاي مختلف ديني را به انجام مي‌رسانند و اميدواريم كه بتوانيم در مقابل اين سيل بنيان‌كن كه آغاز شده است مانند گذشته بايستيم و اهداف بلند انقلاب را تداوم بخشيم.

حسيني در پاسخ به سوالي مبني بر اين‌كه اقدامات عملي شما در حال حاضر چيست؟ گفت: ما در بحث فيلم‌هاي سينمايي و تئاتر سعي كرده‌ايم كه نكات منفي وجود نداشته باشد و در عرصه‌ي فعاليت‌هاي ايجابي تاكيد كرده‌ايم كه بايد الگوهاي سالم و خوب اسلامي را ارايه دهيم تا تاثيرگذاري مناسبي داشته باشد و به‌خصوص در زمينه‌ي توليد نرم‌افزار در ابتداي امسال تاكيد كرده‌ايم كه به اين مساله توجه ويژه‌يي شود و هم‌اكنون نيز در اين زمينه محصولاتي را در دست ساخت داريم.


منبع: ایسنا

لینک کوتاه مطلب : https://musiceiranian.ir/?p=2051


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمامی آثار صوتی و تصویری منتشرشده در سایت «موسیقی ایرانیان» تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشند.