انتشار: موسسه فرهنگي هنري «نغمه حصار»

چهارنوازي گروه ضربانگ با عنوان «رقص دريا» از سوي موسسه فرهنگي هنري «نغمه حصار» منتشر شد.

 به گزارش خبرنگار بخش موسيقي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)،در اين آلبوم قطعاتي همچون «رقص جان»،«رقص پونتيك»،«آرامش عشق»،«نواي پونتيك از كارز»،«حلقه هفت»،«درد جان»،«آفرينش» و«رقص دريا» شنيده مي‌شود.

 ساخت و طراحي ملودي در اين مجموعه توسط «ماتئوس ساهوريديس» و تنظيم براي ساز‌هاي كوبه‌اي توسط بهنام و رضا ساماني و حكيم لودوين انجام شده است.

«بهنام ساماني» كه در اين آلبوم نوازنده تمبك، كوزه‌ي ضربانگ،‌ دايره و زنگ است، در سال 1346 در چهارمحال بختياري متولد شد و تمبك را نزد جمشيد محبي آموخت.

او فعاليت حرفه‌اي و بين‌المللي خود را در سال 65 در آلمان آغاز كرد و با اساتيدي چون پايور،‌ظريف،‌بديعي و همچنين هنرمندان بين‌المللي چون هريپراسد،‌ چاتسيا و اشنايدر همكاري داشت. ساماني بنيان‌گذار گروه «ضربانگ» است و از سال 1999 به عضويت گروه موسيقي دستان نيز درآمده و توركنسرت‌هاي مختلفي را در كشورهاي مختلف برگزار كرده است.

 ابداع ساز «ادوضربانگ» و تاليف كتاب‌هاي متعدد آموزشي نيز در كارنامه اين هنرمند ثبت شده است.

‌«ماتيوس ساهوريديس» نوازنده ليرا و خواننده اين آلبوم در يونان متولد شده و ساز تخصصي او پونتيك ليرا است. او دكتراي خود را در رشته اجرا از دانشگاه لندن گرفته و در سال 2005 جايزه پيروان بنياد هنرهاي انگليس را براي بهترين اجراي سال دريافت كرده است.

 اين هنرمند اجراهاي متعددي در سالن رويال آلبرت لندن، تالار وحدت تهران‌ و تالاري در آتن داشته و در فستيوال‌هاي مختلف شركت كرده است.

 او همچنين علاقه زيادي به ساز‌هاي زهي دارد و سازهاي متعددي چون ويلن ،‌لاگوتا،‌ عود تركي‌، بوزوكي،‌ گيتار،‌ كمانچه ايراني و لرستاني‌، رباب افغاني و قيچك ازبكي و افغاني را ماهرانه مي‌نوازد.

 «حكيم لودوين» نوازنده كاخن ،كانجيرا، پنداريك، كدوي آبي و سازهاي ضربي‌ در اين آلبوم است. او استاد پركاشن و جاز دنيا است كه ريتم را به معناي واقعي از فرهنگ‌هاي گوناگون آموخته است.

اين هنرمند كه در افغانستان به دنيا آمده، آموزش ساز تبلا را نزد صوفي لهلي آموخته و فعاليت حرفه‌اي خود را با يك دوره آموزش عالي در هنرستان موسيقي كالسروه در آلمان آغاز كرد.

 لودوين همچنين سبك جديدي از نوازندگي سازهاي ضربي را ارائه كرد كه از سوي شنوندگان بين‌المللي مورد استقبال قرار گرفت.

 او از سال 1998 به عنوان يكي از اعضاي گروه ضربانگ در فستيوال‌هاي بين‌المللي همچون جاده ابريشم و نواهاي عربي به اجرا پرداخت.

 «رضا ساماني» كه با تمبك،‌دف و ني انبان در آلبوم «رقص دريا» مي‌نوازد، سال 56 در چهارمحال بختياري متولد شد و تمبك و دف را نزد برادر خود بهنام ساماني فرا گرفت. او در 12 سالگي نواختن آلات موسيقي بادي همچون سورنا ،‌كارنا‌ و ني انبان را از اساتيدي چون خداداد غلامي ‌، روزعلي و محمد شريف آموخت.

 ساماني با موسيقيداناني چون حسين عليزاده ،‌رحمت الله بديعي و كونستاتين وكر در اجراهاي مختلف همكاري داشته است. او عضو گروه‌هاي ضربانگ رومي و ساماني‌ است و به عنوان تك نواز و همنواز از شمال آمريكا گرفته تا اروپا ،‌آسيا و آفريقا به اجراي برنامه پرداخته است.


منبع: ایسنا

لینک کوتاه مطلب : https://musiceiranian.ir/?p=19510


خبر رضا رشیدپور از اتفاقی بی‌سابقه‌ در تلویزیون!

ضبط برنامه جدید رضا رشیدپور در استودیویی در لویزان آغاز شده است.

جمشید هاشم‌پور باز هم جمشید آریا شد

جمشید هاشم‌پور در فیلم سینمایی گیج‌گاه به ایفای نقش می‌پردازد.

دانلود آهنگ های جدید

تازه ترین آهنگ های موسیقی پاپ ایران را با کیفیت بالا، آنلاین بشنوید و دانلود کنید.

جدول کامل اجراهای جشنواره فجر با جزئیات

سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر ۲۴ تا ۳۰ بهمن ماه برگزار می شود.


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 − 1 =

تمامی آثار صوتی و تصویری منتشرشده در سایت «موسیقی ایرانیان» تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشند.

جشنواره وب ایران
جشنواره ملی جوان ایرانی