موسیقی ایرانیان
 

در حراج ساتبیز

تابلوی نقاش چینی-فرانسوی ۶۵ میلیون دلار در هنگ کنگ فروخته شدتابلوی نقاشی رنگ روغن اثر زائو وو-کی نقاش چینی-فرانسوی در حراج ساتبیز هنگ کنگ به قیمت ۶۵ میلیون دلار به فروش رفت.

به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از یورونیوز، اثری از زائو وو-کی نقاش چینی-فرانسوی روز یکشنبه در حراج‌ هنری ساتبیز هنگ‌کنگ، یکی از بزرگترین حراج‌های آثار هنری آسیا، به قیمت بی‌سابقه ۶۵ میلیون دلار به‌ فروش رفت و در صدر آثار فروخته‌شده قرار گرفت.

این تابلوی نقاشی رنگ روغن به طول ۱۰ متر در سه لت، «ژوئن-اکتبر ۱۹۸۵» نام دارد و زائو وو-کی آن را به سفارش یو مینگ پی مشهور به آی ام پی معمار برجستهٔ آمریکایی چینی تبار کشیده است.

حراج پاییزی ساتبیز در هنگ کنگ از ۲۸ سپتامبر آغاز شد و سوم اکتبر ۲۰۱۸ میلادی به پایان می‌رسد. در این حراج ۲۰۰ میلیون دلار آثار هنری به فروش رفته که رکورد فروش‌های پیشین را شکست.

زائو وو-کی (۲۰۱۳-۱۹۲۱ میلادی) در پکن به‌دنیا آمده بود و به خاطر ترکیب هنر خطاطی و نقاشی چینی با هنر انتزاعی غربی معروف است.

تابلو «ژوئن-اکتبر ۱۹۸۵» دوره‌ای از زندگی حرفه‌ای هنرمند را نشان می‌دهد که او سعی می‌کند تکنیک‌ها و فلسفه شرقی و غربی را در نقاشی با هم ترکیب کند.


منبع: مهر

لینک کوتاه مطلب : https://musiceiranian.ir/?p=194619


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمامی آثار صوتی و تصویری منتشرشده در سایت «موسیقی ایرانیان» تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشند.