×
×

در صدمین سالگرد تولد حشمت سنجری

 • کد نوشته: 190459
 • خبرنگار موسیقی ایرانیان
 • دوشنبه, ۲۶ام شهریور ۱۳۹۷
 • ۰
 • در صدمین سالگرد تولد حشمت سنجری رهبر ارکستر و آهنگساز، کتاب «افق بیکران: یادنگار حشمت سنجری» در انتشارات «خط و طرح» منتشر شد.

  در صدمین سالگرد تولد حشمت سنجری
 • در صدمین سالگرد تولد حشمت سنجری رهبر ارکستر و آهنگساز، کتاب «افق بیکران: یادنگار حشمت سنجری» در انتشارات «خط و طرح» منتشر شد.

  به گزارشسایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، انتشارات «خط و طرح» فعالیت خود را با انتشار کتاب «افق بیکران: یادنگار حشمت سنجری» به کوشش مرسده بایگان (سنجری) آغاز کرد. این کتاب یادنگاری بر زندگی و فعالیت‌های حشمت سنجری رهبر ارکستر و آهنگساز است.

  در فصل نخست کتاب «افق بیکران» علاوه بر مقدمه‌ مرسده بایگان همسر زنده‌یاد حشمت سنجری، زندگینامه‌ هنرمند در ۱۲ بخش آمده است. فصل دوم شامل یادداشت‌هایی از سیمین دانشور، فریدون مشیری، پرویز منصوری، فریدون ناصری، فکرت امیراف، عباس معروفی، محمدرضا نصیری، علیرضا غفاری، محسن افتاده و سرگئی آقاجانیان در یاد و خاطره‌ سنجری است و فصل سوم به گفتگوهای او اختصاص دارد. در پایان، فهرست کاملی از اجراهای حشمت سنجری با ارکسترهای مختلف دنیا و نمونه‌هایی از پارتیورهای ساخته‌های او درج شده است.

  در بخشی از مقدمه مرسده بایگان آمده است: «نام حشمت سنجری همواره در کنار ارکستر سمفونیک تهران می‌درخشد؛ رهبر ارکستر، آهنگساز و نوازنده‌ ویلن، عمری را پای توسعه، حفظ و اعتلای موسیقی کلاسیک و ارکستر سمفونیک تهران گذاشت. کتاب حاضر در تلاش برای ارایه‌ تصویری روشن از بخشی از تاریخ معاصر در حوزه‌ موسیقی چندصدایی ایران است. احترام به هنرمندان پیشگام و جریان‌ساز باید در فرهنگ ایران زمین تبدیل به یک آیین شود تا به پاسداشت زحمات و تلاش‌های آن بزرگان قدر زمان حال را بدانیم و بتوانیم درسی از تلاششان بگیریم.»

  این کتاب در ۱۶۰ صفحه به قیمت ۱۸۰۰۰ تومان روانه بازار نشر شده است.

  انتشارات «خط و طرح» فعالیت خود را با گرایش به معرفی چهره‌های فرهنگ و هنر ایران آغاز کرده است.

  https://musiceiranian.ir/?p=190459
     

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *