موسیقی ایرانیان
 

رسیدن به یک گفتمان تازه

پیمان خازنی اثر جدید تولید می کند
پیمان خازنی اثر جدید تولید می کند

پیمان خازنی نوازنده و آهنگساز موسیقی ایرانی در تازه ترین فعالیت های هنری خود با یکی از بانوان هنرمند کشورمان اثر تازه ای را تولید می کنند.

به گزارش سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، پیمان خازنی نوازنده و آهنگساز موسیقی ایرانی در تازه ترین فعالیت های هنری خود با فایضه کامیاب یکی از بانوان هنرمند کشورمان اثر تازه ای را تولید می کنند.

کامیاب دراین باره گفت: در تلاشیم تا بتوانیم با رویکردهای معاصر در موسیقی جدید ایرانی فضاهای تازه‌ای تجربه کنیم. منظورم از موسیقی جدید ایرانی، طبقه بندی میان کهنه و نو یا تقابل دو گونه از موسیقی نیست. به هر حال امروزه موسیقی ایرانی دستخوش تغییراتی در ساختار و نوع مخاطب شده است که گفتمان تازه‌ای می طلبد. این گفتمان در درون خود مشغول آزمون و خطاست و به نوعی شبیه یک طفل نوپا در حال حرکت است. از طرفی موسیقی زندگی من است ، ما موسیقی کار می کنیم که حال‌مان خوب شود.

وی ادامه داد: پیمان خازنی، آهنگسازی با رویکرد متفاوت است. او مانیفست خود را برای آهنگسازی دارد و با اندیشه و مطالعه گذشته و نگاه به آینده سعی در خلق آثار نو دارد. به همین جهت فکر کردم که همکاری با وی می تواند در مسیری که به آن اعتقاد دارم، منجر به نزدیک شدن به آن ایده شود.

فایضه کامیاب تاکنون از دانش موسیقی شاپور رحیمی، حمید رضا نوربخش، نغمه غلامی و علی اصغر شاهزیدی بهره گرفته است. از فعالیت‌های او می‌توان به سرپرستی گروه بانوان شوکران، همکاری با مجید درخشانی، ناصر مسعودی، حضور در موسیقی فیلم سینمایی «نرگس مست» به کارگردانی جلال الدین دری، حضور در موسیقی فیلم مستند «ماناسلو» و بازیگری نقش لیلی در نمایش «لیلی و مجنون» اشاره کرد.


منبع: سایت خبری و تحلیلی موسیقی ایرانیان

لینک کوتاه مطلب : https://musiceiranian.ir/?p=187834


تازه ترین مصاحبه های تصویری اختصاصی موسیقی ایرانیان

یک پاسخ بنویسید

  Subscribe  
Notify of
تمامی آثار صوتی و تصویری منتشرشده در سایت «موسیقی ایرانیان» تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشند.