×
×

با اجرای «همنوازان فاخته» به سرپرستی «خشایار پارسا»

 • کد نوشته: 176274
 • موسیقی ایرانیان
 • دوشنبه, ۲۱ام اسفند ۱۳۹۶
 • ۰
 • گروه موسیقی «تصنیف و ترانه» از «همنوازان فاخته» به سرپرستی «خشایار پارسا» و خوانندگی «محبعلی بخشی»، طی دو تاریخ ۱۸ و ۱۹ اسفند ماه، در «تالار رودکی» بروی صحنه رفت.

  با اجرای «همنوازان فاخته» به سرپرستی «خشایار پارسا»
 • کنسرت موسیقی «تصنیف و ترانه» از «همنوازان فاخته» به سرپرستی «خشایار پارسا» و خوانندگی «محبعلی بخشی»، طی دو تاریخ ۱۸ و ۱۹ اسفند ماه، در «تالار رودکی» بروی صحنه رفت.

  به گزارش سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، تمرکز «همنوازان فاخته» در این اجرا، بر روی دو گونه ی باکلام در موسیقی ایرانی بود که پر طرفدارترین قسمت در این موسیقی محسوب می شود.

  خشایار پارسا درباره این اجرا افزود: «بخش «تصنیف» که گونه ایست متعلق به دوره قاجار و «ترانه» که بیشتر به دوره پهلوی برمی گردد. ما با بهره جستن از صدای یک خواننده موسیقی کلاسیک غربی «محبعلی بخشی » که با موسیقی ایرانی هم آشنایی دارد، یک فضای متفاوت را در این دو گونه ایجاد کردیم. نوع بیان جدید کلمات و تحریرهای متفاوت، از نکات قابل توجه در این اجرا بود.»

  این موزیسین که نوازندگی سنتور مجموعه را نیز بر عهده داشت، در معرفی دیگر اعضا افزود: «هدایت کلاری (سه تار و بم تار)، مهدی شیخ (تار و سه تار)، آرمان حیدریان (کمانچه)، ابوذر حسینی (عود)، علیرضا رسولی (کمانچه آلتو)، حسین گازر (تنبک)، نیما داغمه چی (تار و سه تار) و هامون بهرامی مقدم (سنتور)، دوستان نوازنده ای بودند که در کنسرت پیش رو به اجرا پرداختند.»

  https://musiceiranian.ir/?p=176274
     

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *