موسیقی ایرانیان
 

سهراب حسيني خبر داد

فصلنامه «مقام موسيقايي» كه چهارمين شماره از دوره تازه خود را به موضوع«موسيقي و گرافيك» اختصاص داده است، منتشر شد. سهراب حسيني در گفتگو با پايگاه اطلاع رساني موسيقي ايران، ضمن بيان اين مطلب گفت: موضوع «موسيقي و گرافيك» نيز همچون موضوع «موسيقي مدرن» دو شماره اي خواهد بود. از آنجا كه شماره چهار اين فصلنامه آماده بود بلافاصله آن را منتشر كرديم و شماره پنجم آن نيز به احتمال فراوان در نيمه دوم فروردين ماه سال 91 در اختيار مخاطبان قرار خواهيم داد.

دبير و عضو شواري سياستگذاري اين فصلنامه در ادامه افزود: در شماره چهار فصلنامه «مقام موسيقايي» به ارتباط گرافيك و موسيقي در ساير كشورهاي دنيا پرداخته ايم و در شماره پنجم آن اين موضوع را در ميان آثار و نمونه هاي داخلي مورد بحث و بررسي قرار داده ايم.

وي همچنين تصريح كرد: در اين شماره ما چهار مصاحبه با 4 گرافيست مطرح دنيا همچون نيكولاس تروكسلر، جولين لگندر، قباد شيوا و ورد شوماخر انجام داده ايم. هر يك از اين افراد پوسترها و يا طرح جلد آلبوم هاي مختلفي را در حوزه موسيقي انجام داده اند.

حسيني در ادامه گفت: گفتگو هايي را نيز از صاحبان چهار استوديو طراحي جلد موسيقي با اجازه خودشان ترجمه كرده و در اين شماره انتشار داده ايم. در اين شماره همكاراني چون مازيار تهراني، طاها ذاكري، سينا صدقي، كاوه نجفيان، سهيل حسيني و فائزه طاهري ما در آماده كردن اين مطالب ياري دادند.

وي ادامه داد: در شماره بعدي اين ويژه نامه به بررسي 27 پوسترهاي جشنواره موسيقي فجر پرداخته ايم. همچنين به پوسترهاي 50 سال اخير كه براي آثار و كنسرت ها در ايران طراحي شده، پرداخته ايم. اين در حالي است كه يك مصاحبه به جاي مانده از شماره چهار اين فصلنامه كه با«پائولا شر» انجام شده در اين شماره منتشر خواهد شد.

عضو شوراي سياستگذاري اين فصلنامه افزود: در بخش ديگري از شماره بعدي فصلنامه «مقام موسيقايي» تاريخچه تصويري نتاسيون و اشكال هندسي كه براي نت نگاري از گذشته تا به امروز طراحي شده است را طي گزارش روايت كرده ايم.


منبع: پايگاه اطلاع رساني موسيقي ايران

لینک کوتاه مطلب : https://musiceiranian.ir/?p=17513


تازه ترین مصاحبه های تصویری اختصاصی موسیقی ایرانیان

یک پاسخ بنویسید

  Subscribe  
Notify of
تمامی آثار صوتی و تصویری منتشرشده در سایت «موسیقی ایرانیان» تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشند.