موسیقی ایرانیان
 

از جاز بلوز تا كنسرت‌هايي در كانادا

تور كنسرت‌هاي بين‌المللي داوود آزاد در كانادا و ايران برگزار مي‌شود. اين آهنگساز و نوازنده با اعلام اين مطلب به خبرنگار بخش موسيقي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، توضيح داد: تا پايان امسال هيچ اجراي صحنه‌اي نخواهم داشت اما در سال 91 تور كنسرت‌هاي بين‌المللي‌ام را از كانادا آغاز مي‌كنم و به دنبال آن در شهرستان‌هاي ايران نيز اجرا خواهم داشت.

او ادامه داد: ونكوور، تورنتو، مونترال و اوتاوا در كانادا و همچنين تبريز، گرگان و همدان از جمله شهرهايي هستند كه قصد اجراي صحنه‌اي در آنها دارم و در حال حاضر مشغول رايزني براي اجراي يك كنسرت در تهران هستم.

آزاد درباره‌ي فضاي موسيقايي كنسرت‌هايش توضيح داد: در اين كنسرت‌ها رنگ‌آميزي موسيقي‌ام تغيير مي‌كند. تمبك، درامز و گيتار باس در كنار يكديگر قرار گرفته و فضايي شنيدني را ايجاد خواهد كرد.در كنار آن خودم نيز به بداهه‌نوازي ساز عود مي‌پردازم.

اين نوازنده درباره‌ي اهميت‌ ساز عود در اين اجرا گفت: دلم مي‌خواهد ساز عود را در تكنوازي مطرح كنم، چرا كه اين روزها ساز عود به عنوان يك ساز درجه سه يا حتي درجه چهار به كار برده مي‌شود، در حالي كه عود يك ساز ايراني است.

داوود آزاد همچنين از انتشار آلبوم جديدش خبر داد و افزود: آلبوم جديد شامل دو سي‌دي در سبك «جاز بلوز» بوده كه با موسيقي ايراني تلفيق شده است. در اين آلبوم به بداهه‌نوازي پرداختم و اشعاري از خيام، مولانا و … خوانده‌ام.

او درباره‌ي سازبندي اين آلبوم گفت: تار، عود، درامز، گيتار برقي و … در آلبوم جديد به كار گرفته شده و سال آينده منتشر خواهد شد.

به گزارش ايسنا، داوود آزاد، فراگيري ساز تار را از 20 سالگي به‌طور خود‌آموز آغاز كرد.

او از همان ابتدا، همت خود را در جست‌وجو و تحقيق در آثار گذشتگان موسيقي گذاشت. آزاد در زمره معدود هنرمنداني است كه آثار تحقيقي خود را بر پنجه و مضراب ساز پياده كرده است.

اين هنرمند موسيقي در نواختن سازهاي تار، سه‌تار، عود و رباب، تنبور، دف و كمانچه تخصص دارد و تا به حال بيش از 300 كنسرت در ايران، هند، اروپا، آمريكاي شمالي، آمريكاي جنوبي، استراليا و … برگزار كرده است.


منبع: ايسنا

لینک کوتاه مطلب : https://musiceiranian.ir/?p=17433


برترین مطالب وب    
   

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمامی آثار صوتی و تصویری منتشرشده در سایت «موسیقی ایرانیان» تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشند.