موسیقی ایرانیان
 

سالم: ديواري كوتاهتر از موسيقي كودكان پيدا نكرده‌اند

بیست و هفتمین جشنواره موسیقی فجر درحالی برگزار ‌می‌شود که گروه‌هاي کودک به بهانه کمبود بودجه از آن حذف شدند. سودابه سالم اين حذف را نوعي رفتار غیرفرهنگی قلمداد و نسبت به ناديده گرفته شدن حقوق كودكان؛ عتراض کرد.

سودابه سالم (سرپرست اركستر موسیقی ایران زمین) از حذف كودكان از جشنواره موسيقي فجر گلايه كرد و گفت: انقلاب یک رویداد مهم برای مردم ایران است و گروه‌های کودک با حضور در جشنواره موسیقی کودک این حس نوستاثری را تداوم ‌می‌بخشیدند.

سالم به خبرنگار ايلنا گفت: متاسفانه مسئولان جشنواره موسیقی فجر در جدیدترین رویداد‏، بخش کودکان را به بهانه کمبود بودجه و نداشتن امکانات حذف کردند؛ بدون آنکه به پیامدهای آن فکر کنند.

سالم با اشاره به اینکه دیواری کوتاهتر از موسیقی کودکان پیدا نکرده‌اند، خاطرنشان کرد: بچه‌ها نه قدرت سیاسی و نه قدرت اجتماعی دارند که از حق و حقوق خود دفاع کنند؛ در همین راستا اولین حذفی‌ها در حوزه فرهنگ گروه‌هاي کودک هستند.

وی ادامه داد: آیا درست است مسئولان جشنواره موسیقی فجر به بهانه بین‌المللی شدن جشنواره؛ بچه‌هاي سرزمین خود را حذف کنند و از گروه‌ها و نوازنده‌های درجه سوم کشورهای دیگر دعوت کنند؟

سالم خاطرنشان کرد: چگونه است که برای حضور همین گروه‌های درجه سوم خارجي امکاناتی پرهزینه‌ای مانند بلیت هواپیما، هتل‌، تشریفات لحاظ ‌می‌شود؟! اما حضور چند گروه کودک به دليل نداشتن بودجه حذف ‌می‌شود؟

سرپرست ارکستر موسیقی ایران زمین افزود: همه ‌می‌دانیم که رفتن کودکان به صحنه فقط جنبه فرهنگی دارد و نمی‌توان انتظار بازگشت هزینه و سرمایه را با کنسرت کودکان داشت؛ اما آیا مسوولان جشنواره باید همین دلخوشی کوچک را از بچه‌ها بگیرند؟

وی افزود: باید بدانیم با اقداماتی این چنین؛ ارتباط کودکان با تاریخ خودشان را حذف ‌می‌کنیم.


منبع: ایلنا Ilna.ir

لینک کوتاه مطلب : https://musiceiranian.ir/?p=16638


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمامی آثار صوتی و تصویری منتشرشده در سایت «موسیقی ایرانیان» تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشند.