موسیقی ایرانیان
 

پنج شنبه ۲۰ مهر ماه

نام آوران ایران زمین پای صحبت «کامبیز روشن روان » می نشیند

گفتگوی صمیمانه با «کامبیز روشن روان» آهنگساز و نوازنده ی فلوت، پنج شنبه ۲۰ مهرماه از برنامه «نام آوران ایران زمین» رادیو فرهنگ پخش می شود.

به گزارش سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، برنامه «نام آوران ایران زمین» هر پنجشنبه ساعت ۲۱ از گروه تاریخ و اندیشه پخش می شود که به گفتگو با چهره های فرهنگی و تاثیرگذار در حوزه های مختلف هنری و علوم انسانی اخصاص دارد.

کامبیز روشن روان آهنگساز و نوازنده ی فلوت، عضو هیات علمی دانشکده ی صدا و سیما، مدیر عامل و عضو شورای عالی خانه ی موسیقی و دارای نشان درجه ی یک هنری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. او که دیپلم موسیقی خود را با ساز تخصصی سنتور در سال ۱۳۴۶ از هنرستان عالی موسیقی ملی گرفته بود، وارد دانشکده ی هنرهای زیبای دانشگاه تهران شد و در ۱۳۵۱ با گرایش آهنگ سازی، موفق به کسب لیسانس موسیقی شد. سپس برای ادامه ی تحصیل به دانشگاه جنوب کالیفرنیا رفت و در ۱۳۵۸، فوق لیسانس آهنگ سازی گرفت و دکترای آهنگ سازی خود را در ۱۳۸۰ از دانشگاه آمریکایی هاوایی دریافت کرد. وی زیر نظر اساتیدی چون حسین دهلوی، مصطفی کمال پورتراب، ارفع اطرایی، منوچهر منشی زاده، محمد اسماعیلی و حسین تهرانی آموزش دید. سپس در گروه موسیقی دانشکده ی هنرهای زیبای دانشگاه تهران با استادانی هم چون امانوئل ملیک اصلانیان ، توماس کریستین داوید ، علیرضا مشایخی ، محمدتقی مسعودیه و مهدی برکشلی کار کرد.

علی عظیمی نژادان کارشناس – مجری برنامه این هفته پای صحبت های کامبیز روشن روان آهنگساز و نوازنده ی سنتور می نشیند تا با وی درباره زندگی و آثار هنری وی گفتگو کند.

شایان ذکر است که کارشناس مجری برنامه «نام آوران ایران زمین» علی عظیمی نژادان و تهیه کننده آن رکسانا حمیدی است که پنج شنبه ها از رادیو فرهنگ روی موج اف ام ردیف ۱۰۶ و ای ام ردیف ۵۸۵ پخش می شود.

مطالب پربازید


منبع: سایت خبری و تحلیلی موسیقی ایرانیان Musiceiranian.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمامی آثار صوتی و تصویری منتشرشده در سایت «موسیقی ایرانیان» تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشند.