موسیقی ایرانیان
 

برای یک شب دیگر

کنسرت «کیهان کلهر»، موسیقیدان برجسته ایرانی و بین المللی و «علیرضا قربانی»، خواننده مطرح موسیقی ایرانی، در شهر ونکوور کانادا برای یک شب دیگر تمدید شد.

به گزارش سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، کلهر و قربانی که تور کنسرتهای خارجی را از نیمه اردیبهشت ماه سال جاری آغاز کرده اند، در میانه این تور به ونکوور کانادا سفر می‌کنند و طی دو شب، در این شهر به اجرای موسیقی ایرانی می‌پردازند. در ابتدا قرار بود اجرای مشترک این دو هنرمند ایرانی در تاریخ ۱۴ مِی (۲۴ اردیبهشت) برگزار شود که پس از اتمام بلیت‌های این اجرا، بار دیگر تمدید شده و تاریخ ۱۶ مِی (۲۶ اردیبهشت) نیز به جدول اجراییشان علاوه شد.

کنسرت‌های کلهر و قربانی از ۱۶ اردیبهشت در دالاسِ تگزاس آغاز شده و در ۱۷ این ماه کنسرت را در بوستون بروی صحنه بردند. در تاریخ ۱۳ مِی (۲۳ اردیبهشت) اجرای نیویورک را پیش رو دارند و بعد از آن طی دو شب اجراهای ونکوور را خواهند داشت. «ساز و آواز» یکی از بخش های در نظر گرفته برای اجراهای این دو هنرمند است که تقدیم مخاطبان و موسیقی دوستان خواهد شد.

شایان ذکر است که «لس‌آنجلس تایمز» با اشاره به این تور نوشته است: «کیهان کلهر استاد کمانچه یکی از هنرمندان محبوب ایران و سفیر برجسته موسیقی فارسی است. او همکاری‌هایی گسترده با هنرمندانی از جمله یویو ما، بروکلین رایدر، کرونوس کوارتت، گروه غزل و ارکسترهای بسیاری در سراسر جهان داشته است. موسیقی کلهر در غرب محبوب است و او یک نیروی خلاق در صحنه موسیقی بین المللی امروز است. قربانی نیز یک خواننده خیره کننده است و از او به عنوان جانشین محمدرضا شجریان، استاد بلامنازع موسیقی کلاسیک فارسی یاد می‌شود.»


منبع: موسیقی ایرانیان Musiceiranian.ir

لینک کوتاه مطلب : https://musiceiranian.ir/?p=143244


تازه ترین مصاحبه های تصویری اختصاصی موسیقی ایرانیان

یک پاسخ بنویسید

  Subscribe  
Notify of
تمامی آثار صوتی و تصویری منتشرشده در سایت «موسیقی ایرانیان» تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشند.