موسیقی ایرانیان
 

علی شیرازی از «آیین آواز» گفت

علی شیرازی تاکید کرد برنامه «آیین آواز» را یک‌تنه، با دست خالی و فقط با حمایت فرهنگسرای ارسباران که سالنش را در اختیار آن‌ها گذاشته است، اداره می‌کند.

بخشی از برنامه موسیقایی این هفته «ساعت ۲۵» که از شبکه پنج سیما پخش می‌شود، به صحبت‌های علی شیرازی، طراح و مدیر نشست‌های «آیین آواز» اختصاص داشت. همچنین ارائه گزارشی از آخرین نشست «آیین آواز» که در سال ۱۳۹۵ اجرا شد، بخش دیگری از این برنامه بود.

علی شیرازی خواننده و آوازپژوه در بخشی از صحبت‌هایش در خصوص چگونگی شکل‌گیری این برنامه گفت: «در این زمینه از برنامه‌هایی که تحت عنوان شب شعر برگزار می‌شود کمک گرفتم و ایده «شب آواز» و بعدا «آیین آواز» در ذهنم شکل گرفت.»

او افزود: «خوشبختانه در دو سال اخیر این ایده تکثیر شد و شاهد اجراهای گوناگونی شبیه به آن بودیم.»

او سپس با اعلام این که این برنامه را یک‌تنه، با دست خالی و فقط با حمایت فرهنگسرای ارسباران که سالنش را در اختیار نشست «آیین آواز» گذاشته است، اداره می‌کند، افزود: «امیدوارم به زودی یک حامی مالی فرهنگ و هنر به کمک ما بیاید تا هم برنامه را با کیفیت بهتری ارائه و هم بتوانیم هر ماه در بسته‌بندی مناسبی، فیلم نشست‌ها را به علاقه‌مندان عرضه کنیم.»

نشست تخصصی آموزشی «آیین آواز» از مرداد امسال با هدف معرفی چهره‌های ناشناخته در هنر آواز و همچنین تجلیل از استادان قدیمی و پیشکسوت در فرهنگسرای ارسباران شکل گرفت و در سال ۹۶ نیز به برنامه‌های خود ادامه خواهد داد.


منبع: خبرآنلاین

لینک کوتاه مطلب : https://musiceiranian.ir/?p=139004


مطالب پربازید

تازه ترین مصاحبه های تصویری اختصاصی موسیقی ایرانیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمامی آثار صوتی و تصویری منتشرشده در سایت «موسیقی ایرانیان» تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشند.

logo-samandehi