موسیقی ایرانیان
 

کنسرت کیهان کلهر در شهرهای خرمشهر و زاهدان رایگان برگزار شد

کیهان کلهر
کیهان کلهر

«کیهان کلهر»، موسیقیدان سرشناس و بین المللی ایران، مجموعه اجراهایی رایگان را برای موسیقی دوستان خرمشهر و زاهدان برگزار کرد.

به گزارش سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، برگزاری تور کنسرت‌های «کیهان کلهر» با عنوان «پردگیان باغ سکوت» در حالی برگزار گردید که برخی از این اجراها در شهرهای محروم ایران همچون زاهدان و خرمشهر بصورت رایگان انجام پذیرفت.

استاد کلهر کنسرت «پردگیان باغ سکوت» را اواخر دی ماه سال جاری، در خرمشهر به صورت رایگان برای مردم این شهر اجرا کرد. یکشنبه شب، ۱۰ بهمن نیز این نوازنده و آهنگساز مطرح موسیقی به همراه گروهش، این کنسرت را در زاهدان به صورت رایگان برای مردمانِ یکی از محروم‌ترین استان‌های کشور به روی صحنه بردند که این رویداد هنری بی‌شک در سال‌های اخیر و شاید در تاریخ موسیقی ایران بی‌سابقه بوده است.

«کیهان کلهر» با انتشار یک پیام ویدیوئی در صفحه شخصی‌ اینستاگرامش، درباره این کنسرت‌های رایگان می‌گوید: «موسیقی برای مردم نواخته و اجرا می‌شود. همه‌ کنسرت‌ها باید رایگان باشد. اگر کسی باشد که سالن را رایگان در اختیار ما قرار دهد ما هم به اندازه دستمزدمان و با قیمت‌های اندک بلیت‌ها را در اختیار مردم قرار می‌دهیم. اگر امکانات به ما بدهند، همه کنسرت‌ها می‌تواند رایگان باشد. کنسرت و موسیقی برای مردم است. کتابخانه مال مردم است و شما نمی‌توانید به کتابخانه بروید و پول بدهید. خیلی‌ها دوست دارند این کنسرت‌ها را ببینند و با موسیقی در ارتباط باشند. ما سعی می‌کنیم با اجرای موسیقی، با مردم در ارتباط باشیم. اما این برای خود ما مستلزم هزینه‌ای است و بخشی از هزینه را باید از مخاطبان گرفت. با چند شهری که صحبت کردیم و قرار شد کنسرت‌های رایگان برگزار کنیم؛ خودشان دوست داشتند این کار انجام شود و استقبال کردند. من و دیگر اعضای گروه هم استقبال کردیم و کنسرت‌ها را رایگان برگزار می‌کنیم و این کار تنها به خاطر مردم است.»

شایان ذکر است که نوید افقه (تنبک)، هادی آذرپیرا (تار) و علی بهرامی فرد (سنتور) همراهان استاد کلهر در تور کنسرتهای «پردگیان باغ سکوت» می باشند.


منبع: موسیقی ایرانیان Musiceiranian.ir

لینک کوتاه مطلب : https://musiceiranian.ir/?p=134891


تازه ترین مصاحبه های تصویری اختصاصی موسیقی ایرانیان

1
یک پاسخ بنویسید

0 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
تمامی آثار صوتی و تصویری منتشرشده در سایت «موسیقی ایرانیان» تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشند.