×
×

در باب اجرای کنسرت این هنرمند و گروهش در شهر لندن

 • کد نوشته: 124142
 • موسیقی ایرانیان
 • سه شنبه, ۱۱ام آبان ۱۳۹۵
 • ۲ دیدگاه
 • در راستای تور کنسرت های استاد «حسین علیزاده» که از نهم سپتامبر سال جاری و از کارولینای شمالی، آغاز شده است، شامگاه یکشنبه، ۹ آبان ۱۳۹۵، این موسیقیدان پیشکسوت موسیقی ایرانی، به اجرای کنسرت دیگری در لندن پرداخت که با استقبال سفیر ایران در کشور انگلیس مواجه گردید.
  +حمید بعیدی نژاد: موسیقی ایرانی دیگر جهانی شده است

  در باب اجرای کنسرت این هنرمند و گروهش در شهر لندن
 • استاد حسین علیزاده

  استاد حسین علیزاده

  در راستای تور کنسرت های استاد «حسین علیزاده» که از نهم سپتامبر سال جاری و از کارولینای شمالی، آغاز شده است، شامگاه یکشنبه، ۹ آبان ۱۳۹۵، این موسیقیدان پیشکسوت موسیقی ایرانی، به اجرای کنسرت دیگری در لندن پرداخت که با استقبال سفیر ایران در کشور انگلیس مواجه گردید.

  «حمید بعیدی نژاد»، سفیر ایران در انگلیس، در باب اجرای کنسرت شب گذشته و در تقدیر از استاد علیزاده یادداشتی منتشر کرده که به شرح زیرمی باشد.

  «امشب لندن در یک شب به یاد ماندنی و پرخاطره میزبان استاد حسین علیزاده موسیقی دان، آهنگساز و نوازنده بزرگ موسیقی ایرانی بود. ایشان به همراه سه نفر از اعضای گروه موسیقی خود قطعاتی بدیع را به اجرا گذاردند که بی شک از آثار ناب موسیقی ایرانی محسوب می شوند. جالب است که شهر لندن آخرین و ۲۳ مین شهری بود که استاد علیزاده و گروه موسیقی وی در قالب یک تور موسیقی آثار خود را در آنجا اجرا می کردند. این گروه پیش از این، آثار خود را در ۲۲ شهر مختلف جهان از آسیا، اروپا و آمریکای شمالی اجرا کرده بودند. بیان استاد شگفت آور بود که می فرمود که هیچیک از این اجراهای ۲۳ گانه مشابه هم در نیامده است، بلکه هر یک از دیگری متفاوت و ممتاز بوده است.

  alizadehیکی از نکات برجسته این گروه عطوفت و همدلی بسیار نزدیکی بین اعضای گروه است که باعث پیوند عمیق روحی میان آنان نیز شده است. این حس عمیق روحی حتی فراتر از رابطه پدر و فرزندی خودِ استاد با صبا، فرزندش در گروه است که کمانچه را اینقدر استادانه مینوازد. وقتی استاد برنامه این شب آخر را به آقای بهروزیان نوازنده بربط خود اهدا نمودند، هر دو چنان در ابراز محبت به یکدیگر اشک ریختند که همه حاضران را عمیقا تحت تأثیر قراردادند.

  با پایان این برنامه اعضای گروه پس از سفری طولانی به نزد خانواده های خود بر میگردند ولی خوشبختانه با اجرای این آثار تاثیری عمیق بر مردم گذاشته اند، مردمی که در اقصی نقاط جهان آثار این بزرگان را مستقیم و بطور زنده شنیده اند. علاوه بر ایرانیان، بخش عمده ای از شنوندگان و مشتاقان این موسیقی از افراد غیر ایرانی هستند که توانسته اند بخوبی با این موسیقی پیوندی معنوی برقرار کنند. این خود نوید آینده ای درخشان تر برای موسیقی ایرانی را میدهد.

  بله، موسیقی ایرانی دیگر جهانی شده است.»

  در کنسرت فوق با عنوان «زخمه‌ی دل»، نوازندگان، حسین بهروزی‌نیا (عود)، بهنام سامانی (تنبک) و صبا علیزاده (کمانچه) تارنوازی حسین علیزاده را همراهی کرده و به بداهه‌نوازی پرداختند.

  شایان ذکر است که تور کنسرت استاد علیزاده، پس از کارولینای شمالی در کلمبوس، سنت لوییس، پیتسبورگ، آتلانتا، هیوستن، بوستون، تاکسن ادامه یافته و از تاریخ هشتم اکتبر نیز در اروپا جریان داشته است.

  https://musiceiranian.ir/?p=124142
     

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *