موسیقی ایرانیان
 

به «خشایار پارسا» و خوانندگی «مهدی امامی»

همنوازان فاخته
همنوازان فاخته

«خشایار پارسا» سرپرست و آهنگساز گروه موسیقی «همنوازان فاخته»، از انتشار آلبومی توسط این گروه به خوانندگی «مهدی امامی» خبر داد.

به گزارش سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، گروه «همنوازان فاخته» به سرپرستی و آهنگسازی «خشایار پارسا» و خوانندگی «مهدی امامی»، در مراحل تولید آلبومی با محوریت موسیقی دوره تیموری و مکتب منتظمیه می باشند. این گروه که در تیر ماه گذشته، قطعات این آلبوم را در فرهنگسرای «نیاوران» به اجرا در آورده اند، هم اکنون در مرحله تولید هستند.

نکات قابل توجه در این آلبوم استفاده از مدهای دوره تیموری، شیوه آهنگسازی آن دوره، فرمال بودن قطعات، تلفیق شعر و موسیقی به صورت ملیسماتیک (تحریری)، استفاده از ترنمات (ادوات تحریری) و بکار گیری نوعی سیستم چند صدایی در قطعات است، همچنین آلبوم تازه گروه «همنوازان فاخته» به صورت گروهی (آنسامبل) ضبط شده است.

شایان ذکر است که هدایت کلاری (سه تار و بم تار)، آرمان حیدریان (کمانچه)، هامون بهرامی مقدم (سنتور)، حسین گازر (تنبک)، مهدی امامی (دایره و بندیر)، علیرضا رسولی (کمانچه آلتو)، نیما داغمه چی (تار) و خشایار پارسا (بم سنتور) در این مجموعه به نوازندگی پرداخته اند.


منبع: موسیقی ایرانیان Musiceiranian.ir

لینک کوتاه مطلب : https://musiceiranian.ir/?p=123557


برترین مطالب وب    
   

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمامی آثار صوتی و تصویری منتشرشده در سایت «موسیقی ایرانیان» تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشند.