موسیقی ایرانیان
 

به سرپرستی «خشایار پارسا» و خوانندگی «محبعلی بخشی»

گروه موسیقی «همنوازان فاخته»
گروه موسیقی «همنوازان فاخته»

گروه موسیقی «همنوازان فاخته» طی تاریخ ۲ مهر ماه ۱۳۹۵ در نوشهر به روی صحنه رفتند و به شیوه دوره رادیویی ایران یا عصر ویلن به اجرا موسیقی پرداختند.

به گزارش سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، گروه «همنوازان فاخته» به سرپرستی «خشایار پارسا» و خوانندگی «محبعلی بخشی» با حمایت آموزشگاه موسیقی ترنم نوشهر و ریاست محترم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشهر در تاریخ ۲ مهر ماه سال جاری در نوشهر به روی صحنه رفت. این گروه در کنسرت های مختلف خود به ژانر های مختلف موسیقی ایران پرداخته اند و در این اجرا با توجه به توانایی های خواننده این گروه «محبعلی بخشی» که به موسیقی کلاسیک غرب تسلط دارد، قطعاتی با سبک موسیقی دوره رادیویی ایران را که مشهور به عصر ویلن میباشد اجرا کردند.

شایان ذکر است که در انتهای برنامه، گروه همنوازان فاخته قطعه «سپیده» ساخته مرحوم «محمد رضا لطفی» را بر روی شعر ه.ا.سایه که در سال ۱۳۵۸ توسط «محمدرضا شجریان» و گروه «شیدا» اجرا شده بود را به عنوان هدیه تولد و آرزوی سلامتی استاد شجریان تقدیم وی کردند.

هدایت کلاری (نوازنده بم تار و سه تار)، مهدی شیخ (نوازنده تار)، آرمان حیدریان (نوازنده کمانچه)، هامون بهرامی مقدم، (نوازنده سنتور)، حسین گازر (نوازنده تنبک)، علیرضا رسولی (نوازنده کمانچه آلتو)، محبعلی بخشی (خواننده) و خشایار پارسا (سرپرست و نوازنده سنتور) در این کنسرت به هنرنمایی پرداختند.

در ادامه عکسهای «موسیقی ایرانیان» (عکاس: احسان نیکفرجام) از این اجرا  را مشاهده نمایید. (برای بزرگنمایی تصاویر، بروی هر یک از عکسها کلیک کنید.)


منبع: موسیقی ایرانیان Musiceiranian.ir

لینک کوتاه مطلب : https://musiceiranian.ir/?p=121902


برترین مطالب وب    
   

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمامی آثار صوتی و تصویری منتشرشده در سایت «موسیقی ایرانیان» تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشند.