×
×

درآلبوم موسیقی «سرخانه»

 • کد نوشته: 1008
 • موسیقی ایرانیان
 • سه شنبه, ۷ام اردیبهشت ۱۳۸۹
 • ۰
 • ساسان فاطمی، دو سال قبل خبر داده بود برای ارائه الگویی از آهنگسازی قدیم موسیقی ایران با گروهی به صورت کارگاهی کار می‌کنند. انتشار آلبوم سرخانه نخستین آهنگسازی بر این اساس است که منتشر شد. دکتر ساسان فاطمی، پژوهشگر و استادیار موسیقی دانشگاه تهران، ضمن اعلام این خبر گفت: آلبوم «سر خانه» به شیوه موسیقی […]

 • ساسان فاطمی، دو سال قبل خبر داده بود برای ارائه الگویی از آهنگسازی قدیم موسیقی ایران با گروهی به صورت کارگاهی کار می‌کنند. انتشار آلبوم سرخانه نخستین آهنگسازی بر این اساس است که منتشر شد.

  دکتر ساسان فاطمی، پژوهشگر و استادیار موسیقی دانشگاه تهران، ضمن اعلام این خبر گفت: آلبوم «سر خانه» به شیوه موسیقی قدمایی با بر اساس ایده‌آی از طرف من و با  آهنگسازی، پیام جهان نمانی، احسان ذبیحی فر، سعید کردمافی و سعید نایب محمدی از سوی موسسه ماهور منتشر شد.

  درآلبوم موسیقی «سرخانه» این گروه  طی پژوهش‌هایی که درزمینه موسیقی قدیم ایران داشته اند، قطعاتی را به سبک گذشتگان آهنگسازی کرده‌اند.

  به گفته ساسان فاطمی هدف از تولید مجموعه «سرخانه» ارائه الگوهایی برای احیای آهنگسازی به مفهوم واقعی کلمه در موسیقی ایرانی با الهام از شیوه‌های آهنگسازی قدیم است.

  «سرخانه» به معنای، سر خانه یا گام نخست در آهنگسازی به شیوه نوین با الهام از شیوه قدما است.

  «سرخانه» در دو آلبوم صوتی منتشر شده است.

  آلبوم اول، شامل قطعات رباعی همایون با آهنگسازی سعید کردمافی، پیشرو بیات ترک با آهنگسازی ساسان فاطمی، بسیط دشتی باآهنگسازی، احسان ذبیحی‌فر، عمل افشاری با آهنگسازی سعید نایب‌محمدی و عمل سه‌گاه باآهنگسازی پیام جهانمانی همراه است.

  در آلبوم دوم نیز قطعات عمل شوشتری با آهنگسازی احسان ذبیحی‌فر، پیشرو نوا با آهنگساز ی احسان ذبیحی‌فر، عمل بیات ترک با آهنگساز ی سعید نایب‌محمدی وغزل اصفهان با آهنگساز ی احسان ذبیحی‌فر همراه است.

  نوازنندگان وخوانندگان این آلبوم را احسان ذبیحی‌فر (کمانچه، کمانچه آلتو)، احسان امامی (تار)، سعید نایب‌محمدی (عود)، پیام جهانمانی (تار)، سعید کردمافی (سنتور)، سعید قنبری (دایره)، سورنا صفاتی (سنتور)، کوروش دانایی (تار و بم‌تار)، مجتبی عسگری (خواننده)، بهار موحد ، بهزاد میرزایی، محمدرضا ابراهیمی، سولماز بدری و احسان ذبیحی‌فر به عنوان همخوان تشکیل می دهند.

  https://musiceiranian.ir/?p=1008
     
  برچسب ها

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *